MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Plenerowy koncert pianistyczny „Posłuchajcie Chopina”. Muzyka klasyczna zabrzmi w niedzielę na Placu Powstańców Wielkopolskich w Legnicy

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Koncert w 2023 roku
Koncert w 2023 roku Piotr Krzyżanowski
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na koncert pianistyczny pn. „Posłuchajcie Chopina”. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 maja o 15:00 na placu przed katedrą. Program i więcej o artystach poniżej.

Kolejny koncert z cyklu „Posłuchajcie Chopina”. Uczta dla miłośników muzyki klasycznej

Doskonałe wydarzenie dla miłośników muzyki i natury. Plenerowy koncert pianistyczny odbędzie się na zielonych terenach na Placu Powstańców Wielkopolskich o godzinie 15:00 w niedzielę 19 maja. Wstęp bezpłatny.

Artyści zaprezentują muzykę Fryderyka Chopina, jednego z najwybitniejszych kompozytorów fortepianowych w historii. Na scenie wystąpią utalentowani artyści: Agata Nowakowska-Gumiela oraz Bogusz Lewandowski.

Program:

Program koncertumat. promocyjne

Agata Nowakowska-Gumiela jest cenioną polską pianistką i kameralistką. Ma w swoim dorobku liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Była laureatką stypendiów kilku ważnych instytucji kultury, m. in. TIFC w Warszawie, Karajan Centrum w Wiedniu, Yehudi Menuhin „Live Music Now”, Ministerstwa Kultury i Sztuki. Agata Nowakowska-Gumiela koncertowała jako solistka i kameralistka w wielu miastach w Polsce, a także w Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Rosji i Chile. Współpracowała w duetach z wieloma muzykami młodego pokolenia, m.in. z Katarzyną Polonek, Karolem Wroniszewskim, Maciejem Łabeckim, Bartoszem Koziakiem, Magdaleną Bojanowicz.

Pianistka ma w swoim dorobku dwie płyty: kameralną (wraz z wiolonczelistką Katarzyną Polonek) oraz solową (zawierającą fantazje fortepianowe różnych kompozytorów). Posiada w repertuarze wiele dzieł solowych, a także znaczną część literatury kameralnej, w szczególności utwory na wiolonczelę i fortepian.
Źródło: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Bogusz Lewandowski to pianista i kameralista specjalizujący się w wykonywaniu muzyki epoki romantyzmu. Zajmuje się również kompozycją muzyki. Rozpoczął edukację w Państwowej Szkole Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w wieku 7 lat. Po zakończeniu szkoły muzycznej II stopnia zdecydował o dalszej edukacji w kierunku przedmiotów ścisłych. Na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu ukończył studia magisterskie z matematyki oraz z informatyki. Kilka lat pracował w branży IT jako programista, analityk systemowy, analityk biznesowy, kierownik projektów. Wyjechał do Florencji, gdzie na European University Institute otrzymał tytuł Master of Research w dziedzinie Ekonomii.

Nigdy jednak nie rozstał się z instrumentem. Podczas pobytu we Florencji wykonał kilka recitali, głównie z muzyką F. Chopina. Reakcja publiczności zainspirowała go do kontynuacji wcześniej zapoczątkowanej drogi profesjonalnego muzyka pianisty. Podjął studia na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. dr. hab. Jerzego Sulikowskiego, które ukończył z bardzo dobrym wynikiem w 2022 roku.

Kształcił się również w kierunku kompozycji muzyki u prof. dr. hab. Zbigniewa Bargielskiego i dr. hab. Michała Dobrzyńskiego. Zdobył wyróżnienie podczas 62. edycji konkursu im. T. Bairda w 2021 roku za utwór "Co w lesie piszczy" na cztery klarnety. Ponadto napisał scenariusz i współtworzył muzykę do spektaklu dla dzieci pt. "Urodzinowa Przygoda Toli", której premiera odbyła się w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Współpracował z wydziałem dyrygentury oraz wydziałem instrumentalnym Akademii Muzycznej, a od sierpnia 2023 rozpoczął pracę jako pianista w Operze Nova. Koncertował m.in. w Bydgoszczy, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, w Warszawie, w Legnicy, a także na Ukrainie, i we Włoszech.
Źródło: boguszlewandowski.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto