Piłkarze Miedzi Legnica przegrali ze Stalą Mielec [ZDJĘCIA]

Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Miedzi Legnica przegrali ze Stalą Mielec Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
W pierwszym, ligowym meczu po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa Miedź Legnica przegrała ze Stalą Mielec 1:2. Legniczanie jedyną bramkę strzelili z rzutu karnego. Co więcej, przez 25 ostatnich minut graliśmy w przewadze jednego piłkarza. Niestety, nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

W 10 minucie Michał Żyro najpierw został zablokowany na szesnastym metrze, ale po chwili po dograniu Bartosza Nowaka umieścił główką futbolówkę w siatce.

Legniczanie wyrównali już pięć minut później. Strzelec bramki dla Stali zagrał ręką we własnym polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Marcos Garcia Barreno.

W 37 minucie przy strzale z rzutu wolnego golkiper Miedzi był bez szans. Strzelcem ponownie okazał się Michał Żyro. Do przerwy Miedź przegrywała już 1:2.

W 70 minucie powinien być remis, jednak Marquitos z bliska trafił tylko w poprzeczkę. Miedź nacierała i chwilę później Mateusz Żyro ujrzał drugi żółty kartonik i musiał opuścić boisko.

Legniczanie kompletnie nie potrafili wykorzystać przewagi jednego piłkarza. Mimo upływających minut skupili się na grze pozycyjnej po obwodzie, całkiem jakby... prowadzili. Niestety tak nie było. W końcu sędzia skrócił cierpienia legniczan i zakończył spotkanie. Miedź zrobiła duży krok w stronę pozostania w 1. lidze zamiast awansu. W piątek mecz z Wigrami Suwałki.