Piłka nożna: Miedź Legnica słabsza od Rumunów

Tomasz Klauziński
Piotr Krzyżanowski
W kolejnym meczu sparingowym, rozegranym podczas zgrupowania w Turcji, Miedź Legnica przegrała z rumuńskim Petrolulem Ploiesti 0:1 (0:0).

Rozstrzygającą dla losów meczu akcję Rumuni przeprowadzili pod koniec drugiej połowy. Obrońcy Miedzi nie upilnowali Buhusiego, który zdobył zwycięską bramkę.
Była to pierwsza porażka podopiecznych Janusza Kudyby na tureckiej ziemi. Wcześniej legniczanie bez żadnych problemów pokonali zespół drugiej ligi tureckiej Turkler Spor 6:0 (Turcy zastąpili rezerwy Szachtara Donieck, który nie chciał grać na grząskiej murawie) oraz zremisowali 0:0 z rumuńską Deltą Tulcea.

Piłkarze Miedzi w tureckiej Antalyi pozostaną do 24 lutego. W tym czasie rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny. Ich rywalem będzie prawdopodobnie zespół z Ukrainy.

Miedź Legnica - Petrolul Ploiesti 0:1 (0:0)
Bramka: Alexandru Buhusi (80)

Miedź (I połowa): Laskowski - Bulatovic, Paszliński, Kucharzak, Pilarski - Kajca, Garuch, Gawlik, Bzdęga - Grzegorzewski, Orłowski.
Miedź (II połowa): Siamin - Grittner, Cisse, Mockało, Piotrowski - Kowal, Zieliński, Hempel, Zatwarnicki - Wasilewski, Pazurkiewicz.

Trwa sprzedaż karnetów na mecze Miedzi w rundzie wiosennej.
Ceny karnetów:
- Trybuna A (sektory B1, B2) 70 złotych
- Trybuna B (sektory B, C) 20 złotych
- Sektor rodzinny (sektory G, H) 90 złotych

Karnet na sektor rodzinny upoważnia do wejścia 2 osób dorosłych i maksymalnie troje dzieci. Na najmłodszych fanów czekają miłe niespodzianki.

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl