Piłka nożna: Miedź Legnica przegrała z Ruchem Radzionków 1:3

Dawid Sołtys
Piotr Krzyżanowski
Ruch został mistrzem II ligi - grupy zachodniej i wiadomo było, że radzionkowianie w ostatnim spotkaniu będą chcieli pożegnać się z kibicami zwycięstwem. Powody do świętowania były podwójne, bo ekipa awansował do I ligi i pokonała Miedź Legnicę.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla legniczan, którzy niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Po akcji gola zdobył Patryk Musiałowski w 21. minucie. Przed przerwą wyrównał gracz gospodarzy Marek Suker. W drugiej połowie Ruch strzelił jeszcze dwie bramki. Mirko Stamenkovica pokonali Martin Matus i Marcin Trzcionka.

Miedź zakończyła rozgrywki na 15. miejscu, ale co najważniejsze utrzymała się w II lidze, choć zapewniła je sobie dopiero na jedną kolejkę przed końcem sezonu.

W legnickiej drużynie na pewno dojdzie do zmian. Trenerem pozostanie raczej Janusz Kudyba, jednak z ekipą kilku zawodników się pożegna. Sześciu graczom kończą się kontrakty. W tym gronie znajduje się kapitan Vojislav Bakrac, który jednak deklaruje pozostanie w zespole. - Mam nadzieję, że się dogadamy. W Legnicy czuję się bardzo dobrze i chciałbym tu zostać na stałe - mówi Bakrac.

Duże szanse na podpisanie kontraktu ma Patryk Spaczyński. Prawdopodobnie przedłuży umowę również Krzysztof Tworek. Całkiem możliwe, że z Legnicą po siedmiu latach pożegna się Adam Kłak. Niepewna jest przyszłość Dominika Łysaka i Artura Monasterskiego. Wypożyczenia kończą się Łukaszowi Zagdańskiemu i Tomaszowi Sysce. Kto zostanie, a kto odejdzie, dowiemy się do końca czerwca. Inną sprawa, których piłkarzy trener widzi w zespole, a których nie - bez względu na to, czy obowiązuje ich kontrakt z klubem czy nie. Na decyzje trzeba czekać, bo musi się wyjaśnić przyszłość szkoleniowca. Wczoraj odbyło się nadzwyczajne walne zebranie członków stowarzyszenie ASPN Miedź, na którym miano m.in. zatwierdzić sprawozdanie finansowe za 2009 r.