Piłka nożna: Brawo! Miedź Legnica lepsza niż Tur Turek

Dawid Sołtys
Orłowski błysnął dobrym zmysłem strzeleckim
Orłowski błysnął dobrym zmysłem strzeleckim Fot. Polskapresse
Brawo! Miedź rozpoczęła od kompletu punktów.

Niezwykle udany początek sezonu mają piłkarze Miedzi Legnica. Po niespodziewanym wyeliminowaniu w Pucharze Polski pierwszoligowego Ruchu Radzionków pokonali na wyjeździe Tur Turek w inauguracyjnym spotkaniu II ligi.

Po raz drugi z rzędu strzelili rywalom trzy bramki, a właśnie zdobywanie goli w poprzednim sezonie było ich największą bolączką.

Mecz dla podopiecznych Janusza Kudyby rozpoczął się źle, bo już w 5 minucie po golu Michała Steinke gospodarze prowadzili. Zawodnik Tura Mirko Stamenkovica pokonał uderzeniem głową.

Miedź wyrównała w 35 minucie, za sprawą Marcina Garucha. Po przerwie zaś legnicki zespół wyszedł na prowadzenie. Ładną bramkę z rzutu wolnego zdobył Marcin Orłowski. Na dziesięć minut przed końcem zwycięstwo przypieczętował nowy nabytek Wojciech Bzdęga.

Wygrana 3:1 na wyjeździe dobrze wróży na przyszłość, jednak nie wolno zapominać, że to dopiero początek sezonu, a rywal legniczan - Tur Turek przeszedł rewolucję kadrową i nie zdołał się jeszcze zgrać. Najważniejsze są jednak trzy punkty.

Przed Miedzią w tym tygodniu dwa mecze. Już w środę (godz. 18) legniczanie podejmować będą Lechię Zielona Góra w spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski, a w sobotę (godz. 17) grają u siebie z Czarnymi Żagań.

Tur Turek - Miedź Legnica 1:3 (1:1)
Bramki: Steinke 5 - Garuch 35, Orłowski 60, Bzdęga 80
Miedź: Stamenkovic - Piotrowski (75 Zieliński), Paszliński, KucharzakI, Żółtowski - KowalI, Cisse, SpaczyńskiII86., GaruchI, Balicki (46 Bzdęga) - Orłowski.
Inne wyniki II ligi: Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz 1:0, Polonia Nowy Tomyśl - Jarota Jarocin 0:5, Ruch Zdzieszowice - Bałtyk Gdynia 2:3, Chojniczanka Chojnice - Polonia Słubice 1:1, Olimpia Grudziądz - Nielba Wągrowice 3:1, Lechia Zielona Gora - Raków Częstochowa 1:1, Elana Toruń - GKS Tychy 1:1, Czarni Żagań - Górnik Wałbrzych (04.08)