Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Odkryj zakamarki legnickiego teatru. Charakterystyczny gmach ma już 180 lat! Zobacz, jak wyglądał w ubiegłym wieku

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru legnicki teatr przygotował dla mieszkańców niespodziankę. Zaprasza na wyjątkowy spacer po niedostępnych częściach gmachu. Szczegóły poniżej, a w galerii niezwykłe archiwalne zdjęcia budynku teatru.

Wyjątkowy spacer po niedostępnych zakamarkach Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. To dzień wszystkich, którzy kochają sztukę sceniczną, twórców teatru oraz jego odbiorców.

Z tej okazji otwieramy swe podwoje jeszcze szerzej niż zwykle. Będzie można obejrzeć niedostępne na co dzień zakamarki teatralnego gmachu - zapowiada Mariola Hotiuk z legnickiego teatru.

Wyjątkowe spacery prowadzone będą w dwóch turach: o godzinie 12:00 oraz 17:00. Przewodniczką będzie scenograf Małgorzata Bulanda, doskonale znająca wszystkie tajemnice teatralnych przestrzeni. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Teatru. Liczba miejsc ograniczona!

Co jeszcze planuje legnicki teatr z okazji święta?

Przed spektaklem "Sen srebrny Salomei" 25 marca oraz recitalem Mariusza Kiljana „Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty” 26 marca zostanie odczytane orędzie z okazji MDT.

Ponadto 27 marca zostaną zaprezentowane portrety 70 widzów, które wykonał fotograf Karol Budrewicz. Będzie to podsumowanie akcji TEATR TO TEŻ MY. Portrety będą zamieszczone na mediach społecznościowych teatru, a także w przestrzeni miasta - jako wielki kolaż.

Historia legnickiego teatru

Neorenesansowy gmach legnickiego teatru jest nieodłączną częścią miasta już od ponad 180 lat. Wzniesiony został w latach 1841-1842 przez wybitnego projektanta niemieckiej architektury teatralnej XIX wieku - Carla Ferdynanda Langhansa Młodszego. W chwili otwarcia należał do najpiękniejszych i najnowocześniejszych scen Śląska.

Po wojnie teatr został zamknięty, a następnie przejęty przez Rosjan. W 1965 roku cały obiekt odzyskali Polacy i zaczął tam funkcjonować Legnicki Dom Kultury. Dwanaście lat później powołany został do życia Teatr Dramatyczny w Legnicy. W 1999 roku teatr przyjął imię Heleny Modrzejewskiej.

O burzliwej historii przeczytacie na stronie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Zobaczcie w galerii archiwalne zdjęcia legnickiego teatru:

Odkryj zakamarki legnickiego teatru. Charakterystyczny gmach...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto