Polecamy

Nietypowe sposoby na wykorzystanie torebki po herbacie © Skitterphoto Pixabay.com
[5/13]

Nietypowe sposoby na wykorzystanie torebki po herbacie

Herbata zaraz obok kawy jest najczęściej pitym napojem. Codziennie parzymy nawet kilka herbat i nie zdajemy sobie sprawy, że takie torebki mają ukryte znaczenie i zamiast je wyrzucać, można wykorzystać. Czy wiedzieliście, że idealnie sprawdzi się przy likwidacji nieprzyjemnego zapachu z kocich kuwet? Tak więc od dzisiaj nie wyrzucamy zużytego woreczka po herbacie, tylko kładziemy go na dno kuwety naszego pupila. Świetnie pochłonie brzydkie zapachy.

Masz problem z mszycami? Tutaj także z pomocą przyjdzie herbata. Zrób napar z 2 lub trzech torebek i zalej niewielką ilością wrzątku. Gdy herbata będzie już chłodniejsza, polej roślinę naparem z wyciśniętych torebek. Mszyce powinny dać spokój twojej ulubionej roślinie.

Na brzydkie zapachy zastosuj herbatę. Liście herbaty świetnie wchłoną wilgoć i nieprzyjemny odór z dywanu. Wystarczy rozerwać nieużywaną torebkę i wysypać zawartość na zabrudzone miejsce. Odczekać około 15 minut i odkurzyć. Efekt odczuwalny jest od razu.

Kuchnia to pomieszczenie w domu, w którym zazwyczaj znajduje się wiele przedmiotów i produktów spożywczych, które stosujemy codziennie zgodnie z zaleceniami producenta. Jednak wiele z tych rzeczy można użytkować w bardzo nietypowy sposób. Nie spodziewalibyście się nawet, do czego można użyć ryżu, cynamonu czy octu. Prezentujemy sposoby na niekonwencjonalne wykorzystanie zwykłych rzeczy, które codziennie spożywamy.

Najnowsze wiadomości

reklama