Narybek legnickich szachistów wywalczył aż 6 medali na mistrzostwach Dolnego Śląska

Anna Ickiewicz
Młodzi szachiści KSz Miedź Legnica wywalczyli sześć medali na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.

W zawodach rozegranych w Świdnicy wystartowało ponad 230 zawodników którzy zmagali się na dystansie 7 rund. W grupie dziewcząt do lat 10 srebrny medal wywalczyła Daria Repetilo. Młoda zawodniczka z Ukrainy która od niedawna reprezentuje legnicki klub zdobyła 5,5 pkt w 7 pojedynkach i zdobyła zasłużenie tytuł wicemistrzyni.

W grupie chłopców do lat 10 rywalizowało 37 zawodników i w niej świetnie zaprezentował się Oliwier Kulczycki zdobywając brązowy medal. Postawa młodego legniczanina była ogromną niespodzianką bo nie należał do faworytów.

Kolejny medal dla KSz Miedź Legnica wywalczył Grzegorz Komendecki. W grupie chłopców do lat 12 zgromadził 5 pkt i zajął trzecie miejsce. Srebrny medal w grupie do lat 14 wywalczył Antoni Komendecki. W bardzo wyrównanej grupie zdobył 5,5 pkt . i powiększył swój imponujący dorobek medalowy. Kolejne dwa krążki dorzuciły dziewczyny do lat 18.Weronika Szachniewicz zdobyła srebro, a Paulina Kowalczuk brąz.

Kolejny świetny występ legnickich szachistów potwierdził że w Legnicy talentów szachowych nie brakuje i z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych sukcesach miłośników królewskiej gry – mówi Piotr Kowalak , dyrektor KSz Miedź.