Polecamy

Kąpiel w miejscach niestrzeżonychCo roku do największej liczby utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych, lecz nie zabronionych
[2/11]

Najczęstsze grzechy plażowiczów: takie zachowania nie tylko wkurzają, ale są niebezpieczne. Tego nigdy nie rób nad wodą

Kąpiel w miejscach niestrzeżonych

Co roku do największej liczby utonięć dochodzi w miejscach niestrzeżonych, lecz nie zabronionych. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim brak jest ratownika, który w niespodziewanej sytuacji jest tą osobą, która może uratować nam życie.

W dodatku poza wyznaczonymi kąpieliskami nigdy nie możemy mieć pewności, co znajduje się pod wodą. Może się okazać, że na dnie tworzą się zapadliska lub rowy, w które łatwo wpaść. Najwięcej osób tonie nie w morzu, lecz w jeziorach, gdzie w teorii dno jest najbardziej pewne. Tylko w teorii.Co roku bilans wakacji przyprawia o ciarki - największym problemem wypoczynku nad wodą są utonięcia. W 2019 roku było to 471 osób, w 2018 - 553. Choć tendencja jest spadkowa, wakacje 2020 już zostały naznaczone śmiertelnym piętnem. Co sprawia, że mamy problem z bezpieczeństwem na plaży? Jakie grzechy popełniamy najczęściej? Konsekwencje niektórych mogą być tragiczne.

Najnowsze wiadomości

reklama