Młodzi szczypiorniści z Legnicy wygrali ze Śląskiem

Marcin Romanowski
Michał Antosik (na zdj. w czerwonym stroju), zdobył we Wrocławiu dwie bramki
Michał Antosik (na zdj. w czerwonym stroju), zdobył we Wrocławiu dwie bramki Piotr Krzyżanowski
W przedostatniej kolejce Dolnośląskiej Ligi Młodzików w piłce ręcznej, Siódemka Legnica pokonała Śląsk Wrocław 32:22. Do przerwy młodzi legniczanie także prowadzili w hali przy ul. Saperów. 11:8.

Gospodarze tylko w pierwszej części gry nawiązywali w miarę równorzędną walkę. W drugiej połowie młodzi zawodnicy z Legnicy wyraźnie rozwinęli skrzydła i z każdą minutą powiększali swoje prowadzenie. W 43 min przewaga gości wynosiła już 10 bramek.

Legniczanie prowadzili, bowiem 25:15. Co ciekawe na parkiecie "legendarnej", wrocławskiej hali zaprezentowali się wszyscy zawodnicy Młodzieżowego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Siódemka Legnica, którzy byli zgłoszeni w protokole meczowym. Po tym cennym zwycięstwie młodzi legniczanie powrócili na drugie miejsce w tabeli DLM. Należy zaznaczyć, że to właśnie miejsce daje przepustkę do gry w finałach mistrzostw Polski.

Odbędą się one w dniach 6-11 czerwca br. w Dźwirzynie. Wiele zależeć będzie od ostatniego meczu z Zagłębiem Lubin, które legniczanie rozegrają w najbliższą niedzielę w hali sportowej przy ul. Wierzyńskiego w Legnicy, Zawodnicy z Lubina jak do tej pory jeszcze nie przegrali i z kompletem ligowych punktów prowadzą w tabeli

MSPR: Florek, Zembrzycki, Siwak - 1, Rzepczynski - 4, Kasowski - 2, Szaynowski - 1, Kędziora - 1, Duda - 1, Antosik - 2, Furman - 11, Marcinkiewicz - 7, Pratkowiecki.