Młodzi szachiści Miedzi Legnica wygrali turniej [ZDJĘCIA]

Piotr Krzyżanowski
Młodzi szachiści Miedzi Legnica  wygrali turniej
Młodzi szachiści Miedzi Legnica wygrali turniej Zdjęcia UM
Młodzi szachiści Miedzi Legnica wygrali turniej. Patryk Orzłowski i Małgosia Miklosz młodzi szachiści Miedzi Legnica, doskonale spisali się w turnieju o Puchar Dolnośląskiego Związku Szachowego. W zawodach rozegranych w Kudowie Zdroju wystąpiło ponad 100 zawodników podzielonych na trzy grupy.

W najsilniejszym turnieju A, w którym zagrało 24 juniorów, zwyciężył zawodnik Miedzi Patryk Orzłowski. Zgromadził 7,5 pkt. w 9 partiach i wypełnił normę na I kategorię. W grupie C, początkujących szachistów, zwyciężyła 9-letnia legniczanka Małgosia Miklosz. Reprezentantka Miedzi również zdobyła 7,5 pkt. w 9 pojedynkach i zajęła pierwsze miejsce wśród 32 zawodników.

- Jest to ogromny sukces utalentowanej szachistki, która być może pójdzie w ślady utytułowanej koleżanki klubowej, Anny Karykowskiej – cieszy się dyrektor klubu, Piotr Kowalak.