Miłość, wsparcie i nowe doświadczenia: wakacje z Fundacją Karkonosze dla Każdego

Materiał informacyjny Fundacji Karkonosze dla Każdego
W czasach, gdy wyzwania społeczno-ekonomiczne stawiają przed nami coraz więcej trudności, pojawiają się również inspirujące inicjatywy, które przypominają nam, dlaczego warto pomagać. Karkonoska Fundacja łączy siły, by wspólnie działać na rzecz dzieci z Domów Dziecka. Wakacyjne inicjatywy zapewniły dzieciom możliwości wypoczynku na łonie natury, ale również zacieśniły więzi rodzinne w trudnych czasach.

Wiele rodzin nie może sobie pozwolić na tradycyjne wakacje. Fundacja Karkonosze dla Każdego powstała właśnie po to, by wesprzeć te rodziny, dla których wypad w góry stanowi luksus, na jaki nie mogą sobie pozwolić

Karina Potapczyk, prezes Fundacji Karkonosze dla Każdego, wyjaśnia, że głównym celem fundacji jest wsparcie rodzin, które ze względów finansowych nie są w stanie pozwolić sobie na relaksujący wypoczynek na łonie natury. Oderwanie się od codziennych trosk pozwala na nabranie dystansu i spokojniejsze podejście do życia. Fundacja wierzy, że spędzanie czasu razem poza rutynowymi obowiązkami umożliwia rodzinom doświadczenie jedności i siły, jaką niesie ze sobą wspólne przebywanie.

Wakacyjne inicjatywy Fundacji Karkonosze dla Każdego

Wspaniałe lato 2023 roku dostarczyło niezapomnianych chwil i niezwykłych przeżyć dla dzieci i młodzieży.

Inicjatywa “Dom Dziecka na wakacje” sprawiła, że serca 28 wychowanków, 6 opiekunów z placówek opiekuńczo-wychowawczych zarządzanych przez Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z Wałbrzycha, napełniły się radością, uśmiechem i niepowtarzalnymi wspomnieniami.

Inicjatywa "Zasłużone wakacje" to pobyty tygodniowe w różnych obiektach dla rodzin indywidualnych. Łącznie 6 voucherów pobytowych, zrealizowanych przez 25 osób. Jeden Voucher jeszcze oczekuje na potrzebująca rodzinę.

Rodzina Nowaków to małżeństwo, które zdecydowało się wychowywać 11 wspaniałych dzieci. Wielu z nas z trudem wyobraża sobie codzienne wyzwania i radości, które niesie ze sobą taka odpowiedzialność. To nie jest łatwe zadanie, ale Nowakowie nie tylko sobie z tym radzą, ale również aktywnie zaangażowali się w działalność stowarzyszenia "Mieć Rodzinę", które pomaga innym rodzinom zastępczym. Dzięki programowi "Zasłużone Wakacje", który wspiera rodziny, które naprawdę go potrzebują, Nowakowie mieli okazję spędzić czas poza swoim codziennym otoczeniem i zanurzyć się w atmosferze pełnej radości i relaksu.

Fundacja Karkonosze dla Każdego zorganizowała również jednodniową wycieczkę dla 30 osób, włączając w to dzieci i ich opiekunów ze szklarskoporębiańskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Dzięki hojnym darowiznom, dzieci miały okazję odwiedzić Vitbis w Złotoryi, gdzie uczestniczyły w warsztatach dekorowania ozdób szklanych. To magiczne doświadczenie, które rozbłysło kreatywnością i radością dzieci. Następnie dzieci udały się do Muzeum w Jaworze, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach piernikarskich. Wspaniałe doświadczenie, łączące edukację z zabawą, pozostawiło w sercach dzieci niezapomniane wspomnienia.

“Nasze wakacyjne inicjatywy stanowią symbol miłości, troski i wsparcia. Dzieci i młodzież miały okazję opuścić swoje codzienne otoczenie i wyruszyć w niezwykłą podróż, pełną przygód i nowych doświadczeń. To były ich zasłużone wakacje, czas, kiedy mogli odetchnąć od codziennych wyzwań i cieszyć się beztroską zabawą. To dowód na to, że miłość, wsparcie i dobroć potrafią zmieniać życie i dawać nadzieję na lepszą przyszłość. ” - komentuje akcje Karina Potapczyk z Fundacji Karkonosze dla Każdego, organizator inicjatyw.

Współpraca Z Branżą Hotelarską

W obliczu trudności wynikających z pandemii, inflacji i konfliktów międzynarodowych, branża turystyczna doświadcza wyjątkowych wyzwań. Fundacja Karkonosze dla Każdego współpracuje z lokalnymi hotelami i pensjonatami, które włączają się w inicjatywę. Do akcji Fundacji przyłączyło się już łącznie 6 obiektów: Zającówka, Blue Mountain Resort, Chata Jaga, Klejnot Karkonoszy, Hotel Bella oraz Artus Resort plus 1 anonimowo.

Wspólnie Tworzymy Przyszłość

Fundacja "Karkonosze dla Każdego" to piękny przykład tego, jak ludzie z różnych sfer życia mogą razem działać, aby wesprzeć tych, którzy są w trudnej sytuacji. Poprzez połączenie sił branży hotelarskiej z celami społecznymi fundacja stworzyła szansę na niezapomniane chwile dla dzieci i młodzieży, które w tych trudnych czasach szczególnie potrzebują wsparcia i nadziei.

Aktualnie Fundacja przygotowuje się do obsługi aż 16 grup, złożonych z 50 osób każda. Pobyty w Karkonoszach dla dzieci i młodzieży szkolnej są nie tylko okazją do wypoczynku, ale także do edukacyjnego odkrywania Tajemnicy Karkonoskich Laborantów. Dodatkowo Fundacja Karkonosze dla Każdego przeszła pozytywną weryfikację ze strony Starostwa Karkonoskiego.

“To niezwykłe wydarzenie, które otwiera przed nami nowe możliwości i pozwala nam jeszcze bardziej angażować się w działania na rzecz dzieci i społeczności lokalnej. Takie porozumienie nie jest dostępne dla każdej organizacji, co czyni je dla nas jeszcze bardziej wyjątkowym. To dowód na zaufanie i uznanie naszej misji oraz naszej pracy na rzecz dobra wspólnego” - dodaje Karina Potapczyk z Fundacji Karkonosze dla Każdego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Miłość, wsparcie i nowe doświadczenia: wakacje z Fundacją Karkonosze dla Każdego - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie