Miedź lepsza od Błękitnych. Strzelała stara gwardia [ZDJĘCIA]

Miedź Legnica ma za sobą drugi mecz sparingowy. Tym razem podopieczni Dominika Nowaka okazali się lepsi od Błękitnych Stargard. Bramki dla Miedzi zdobyli: Ojamaa i Purzycki.

Legniczanie stwarzali sytuacje bramkowe ale brakowało w nich skutecznego wykończenia. Próbowali Śliwa, Marquitos, Sabala i Danielewicz ale bez rezultatu. Szczególnie ten ostatni miał kilka znakomitych okazji do zdobycia gola zarówno z dystansu jak i z rzutu wolnego. Piłka po raz pierwszy wpadła do siatki Błękitnych w 32 minucie. Henrik Ojamaa podszedł do rzutu karnego i pewnie pokonał bramkarza gości. Siedem minut później było 2:0. Tym razem piłkę po odbiciu przez bramkarza ze Stargardu płaskim uderzeniem wykończył Purzycki.

W drugiej części trener Nowak wystawił inny skład, który oddał inicjatywę przyjezdnym. Legniczanie próbowali konstruować akcje podbramkowe, ale za każdym razem brakowało szczęścia. Błękitni zdobyli kontaktowego gola i to za sprawą byłego zawodnika Miedzi II Legnica. W 78 minucie Hubert Krawczun pokonał Szpaderskiego uderzeniem głową po rzucie rożnym.

Miedź Legnica - Błękitni Stargard 2:1(2:0)

Bramki: 32 Ojamaa(k), 39 Purzycki - 78 Krawczun

Miedź Legnica (1 połowa): Hewelt - Warcholak, Mijusković, Musa, zawodnik testowany, Purzycki, Danielewicz, Śliwa, Ojamaa, Marquitos, Sabala.

Miedź Legnica (2 połowa): Szpaderski - Warcholak, Bartczak, Musa, zawodnik testowany, Purzycki, Conde, Koziara, Zatwarnicki, Piasecki, Antkowiak.