Miedź Legnica zremisowała z Arką Gdynia 0:0

Mateusz Różański
Miedź Legnica zremisowała z Arką Gdynia
Miedź Legnica zremisowała z Arką Gdynia piotr krzyżanowski
Miedź Legnica zremisowała z Arką Gdynia. Legniczan do tego spotkania przygotował Piotr Tworek, który pełnił funkcję II trenera za czasów Bogusława Baniaka i Rafał Ulatowskiego. Miedzianka, która jest czerwoną latarnią ligi, faworytem w tym meczu nie była.

Miedź Legnica rozpoczęła od kilku groźnych akcji. Po piłkarzach widać, że są żądni punktów. W 13 minucie świetnie uderzył Cierpka, ale jego strzał sparował golkiper gości. Swoje okazje mieli również zawodnicy Arki, ale obrońcy Miedzi Legnica za każdym razem wychodzili obronną ręką.

Tuż przed zejściem do szatni gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Na szczęście zmierzający do bramki strzał Da Silvy przeciął Łobodziński.

Na przerwę Miedź Legnica schodziła przy stanie 0:0.

Po zmianie stron Arka rozpoczęła od kilku groźnych akcji, ale za każdym razem lepsi byli piłkarze Miedzi Legnica. W 54 minucie jeden z zawodników Arki padł w polu karnym Miedzi Legnica jak rażony piorunem, ale sędzia nie dopatrzył się karnego.

Kwadrans to Miedź Legnica powinna prowadzić, ale uderzenie Grzegorzewskiego obronił bramkarz Arki. Chwilę później uderzał Kasperkiewicz, ale znów górą okazał się bramkarz Arki.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem Miedź Legnica mogła zapewnić sobie komplet punktów, ale Marcin Garuch, który pojawił się w II połowie uderzył obok bramki. ostatecznie, po remisie 0:0 Miedź Legnica wywiozła z trudnego terenu 1 punkt.