Miedź Legnica wygrała z Chrobrym Głogów [ZDJĘCIA]

Piotr KrzyżanowskiZaktualizowano
Derby Miedź Legnica - Chrobry Głogów Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica wygrała z Chrobrym Głogów. W meczu o mistrzostwo I Ligi Piłki Nożnej Miedź Legnica pokonała Chrobry Głogów 2 : 1

Legniczanie dominowali od pierwszych minut. Chrobry nastawił się natomiast na grę z kontry. To niespodziewanie przyniosło gościom bramkowy efekt już w 13 minucie, gdy Michał Pawlik z kilkunastu metrów precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Łukasza Załuskę.

W 31 minucie Sabala z ostrego kąta z kilku metrów trafił w Michała Szromnika i skończyło się na rzucie rożnym. Z kolei w 44 minucie łotewski napastnik groźnie główkował po rzucie wolnym, a golkiper pomarańczowo-czarnych z najwyższym trudem wybił za linię końcową. Miedź dopięła swego w ostatniej akcji przed przerwą. Henrik Ojamaa zamieszał obroną po lewej stronie pola karnego, wystawił piłkę na piąty metr, a tam Marquitos pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki.

Po przerwie zielono-niebiesko-czerwoni wciąż przeważali. W 58 minucie Ojamaa zabawił się z defensorami Chrobrego, mijając rywali jak slalomowe tyczki. Estończyk w polu karnym zagrał do niepilnowanego Sabali, ale ten uderzył niecelnie. W 66 minucie mocny strzał z dystansu oddał Krzysztof Danielewicz, ale Szromnik nie dał się zaskoczyć. Natomiast w 80 minucie nad bramką uderzył Nemanja Mijusković.

W 86 minucie Roko Mislov zmienił Krzysztofa Danielewicza i w pierwszym kontakcie z piłką, głową skierował futbolówkę do siatki!

Miedź Legnica – Chrobry Głogów 2:1 (1:1)

Bramki: Marquitos (45+5), Mislov (86) - Pawlik (13)

Żółte kartki: Pikk (62) - Pawlik (44), Mandrysz (69), Ilków-Gołąb (75), Antochów (78), Ratajczak (86)

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk)

Asystenci: Bartosz Heinig, Michał Sobczak

Widzów: 4 447

Miedź: 1. Załuska – 7. Danielewicz (86’ 18. Mislov), 8. Marquitos, 13. Purzycki, 19. Bartczak, 20. Sabala (73’ 24. Antkowiak), 21. Ojamaa, 23. Zieliński, 25. Mijusković, 27. Makuch (73’ 70. Śliwa), 33. Pikk

Chrobry: 25. Szromnik – 6. Ratajczak, 8. Drewniak, 11. Lebedyński (79’ 99. Kowalczyk), 16. Mandrysz (83’ 15. Diduszko), 18. Ilków-Gołąb, 19. Ziemann, 21. Pawlik, 26. Góra, 32. Stolc, 77. Piła (70’ 9. Antochów)