Miedź Legnica wygrała i czeka na Lecha Poznań

Miedź Legnica wygrała i czeka na Lecha Poznań Piotr Krzyżanowski
MiedźŸ Legnica w końcu zwyciężyła i to w stylu jakie oczekują kibice. Piłkarze z Legnicy pokonali na wyjeździe Olimpię Grudziądz 3:0. Teraz piłkarze Rafała Ulatowskiego czekają na Lecha Poznań.

Miedź Legnica wygrała, a hat-trickiem popisał się Jakub Grzegorzewski. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego od 54 minuty grali w dziesiątkę.

Przed pierwszym gwizdkiem Miedź Legnica była pewna wzmocnienia, choć w ostatnich dniach nie doszło do żadnego transferu. Prawo występowania w pierwszym zespole Miedzi Legnica odzyskał po półrocznym zawieszeniu Wojciech Łobodziński - zawodnik, który jesienią w ubiegłym roku decydował o obliczu Miedzi Legnica.

Z tym piłkarzem zarówno sztab szkoleniowy, jak i kibice wiążą olbrzymie nadzieje, ale on sam podchodzi do całej sytuacji ze spokojem. - Postaram się pomóc Miedzi Legnica na tyle, ile umiem, ale pierwszy mecz po przerwie to zawsze pewna niewiadoma, dlatego proszę kibiców o cierpliwość - mówił niedawno Łobodziński.

Widać głód gry u popularnego "Łobo" jest olbrzymi, bowiem były piłkarz reprezentacji Polski potrzebował zaledwie 10 minut, żeby pokusić się o indywidualną akcję. Minął kilku zawodników, zszedł do boku, uderzył, ale piłka powędrowała w boczną siatkę. Zawodnicy Olimpii błyskawicznie zauważyli, że on może być najgroźniejszy w Miedzi Legnica i podwajali, a momentalnie potrajali jego krycie.

Miedź Legnica wygrywa - strzela Grzegorzewski

W tym spotkaniu błyszczał nie tylko Łobodziński. Prawdziwą gwiazdą Miedzi Legnica był zdobywca wszystkich trzech bramek - Jakub Grzegorzewski. Najpierw w 30 minucie wykorzystał dośrodkowanie Marcina Nowackiego. Dziesięć minut później w narożniku boiska brutalnie sfaulowany został Adrian Woźniczka. Tym razem rzut wolny wykonywał Adrian Łuszkiewicz, a wykończył raz jeszcze głową Grzegorzewski. Było 2:0 dla Miedzi Legnica.

Tuż po zmianie stron ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym i chwilę później osobiście ustalił wynik na 3:0 dla Miedzi Legnica.

W 54. min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Radosław Bartoszewicz i MiedźŸ Legnica grała przez ponad 40 minut w dziesiątkę. Mimo to dowiozła do końcowego gwizdka wynik 3:0 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

Kolejnym pucharowym rywalem legniczan będzie Lech Poznań. Mecz odbędzie się 22 października lub 5 listopada w Legnicy.