Miedź Legnica rozbiła Raków 6:0

Legniczanom w tym sezonie mecze wyjazdowe najłagodniej mówiąc nie wychodzą. Wielokrotnie podkreślał to nawet Bogusław Baniak, szkoleniowiec Miedzi. Ostatnie spotkanie z Rakowem pokazało, że Miedzianka potrafi grać pięknie również na wyjazdach. Piłkarze z Orła Białego zdobyli Częstochowę, pokonując tamtejszy Raków aż 6:0.

Legniczanie, mieli swoją szansę w siódmej minucie, jednak do dośrodkowania Hempela najwyżej wyskoczyli defensorzy Rakowa. Kapitan Miedzianki z każda minutą coraz bardziej dawał się we znaki obrońcom gospodarzy. W 15 minucie Hempel zgubił obrońców i z ostrego kąta uderzył na bramkę Rakowa, niestety niecelnie. Ten sam zawodnik 7 minut później otworzył wynik pięknym uderzeniem na bramkę strzeżoną przez Kosa.

W 38 minucie Gawlik fantastycznie uderzył z dystansu i legniczanie prowadzili 2:0. Nie był to koniec festiwalu strzeleckiego w pierwszej połowie. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry na listę strzelców wpisał się Paszliński, który zdobył bramkę główką.

W 51 minucie do futbolówki dopadł Nowacki, którzy ze stoickim spokojem uderzył na bramkę Kosa. Piłka zatrzepotała w siatce, a spora grupa kibiców Miedzi miała kolejny powód do świętowania.

Kropkę nad i legniczanie postawili dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem. Najpierw w 68 minucie Garuch dorzucił piłkę w pole karne Rakowa, co bezwzględnie wykorzystał Zieliński. Idąc za ciosem wynika na 6:0 ustalił Zakrzewski, który umieścił piłkę w siatce po sporym zamieszaniu w polu karnym.

Po dziewiętnastej kolejce spotkań na fotelu lidera są piłkarze z Chojnic, którzy zgromadzili 36 punktów. Identyczną zdobyczą pochwalić mogą się legniczanie, którzy są na drugim miejscu oraz zawodnicy GKS-u Tychy, który jest oczko niżej.