Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście po fatalnej grze

Szymon Staszczak
Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście po fatalnej grze Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście po fatalnej grze. W meczu 10. kolejki I ligi Miedź przegrała w Świnoujściu z Flotą 0:3. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i po szybkich atakach zdobyli trzy bramki.

– Rywale byli dziś zdecydowanie bardziej skuteczni niż my. Staraliśmy się grać swoją piłkę, ale dziś nic nam z tego nie przyszło. Flota mądrze się broniła i wyprowadzała groźne kontry – powiedział trener Wojciech Stawowy.

Od pierwszych minut Miedź długo rozgrywała piłkę na połowie Floty i szukała sposobu na sforsowanie jej obrony. Natomiast gospodarze przede wszystkim skupili się na przerywaniu akcji Miedzi, a po przechwytach natychmiast kontrowali. W 17. min właśnie po kontrze w polu karnym Miedzi przymierzał się do strzału Lisowski, ale Ptak odważnym wyjściem z bramki skrócił dystans i zablokował to uderzenie. W 24. min znów golkiper Miedzi uratował swój zespół przed stratą bramki. Olszar przerzucił piłkę z lewej strony pola karnego na prawą, tam nadbiegający Kamiński potężnie uderzył, ale trafił wprost w interweniującego Ptaka. W 27. min Flota dopięła swego. Po przechwycie w środku pola „Wyspiarze” posłali długą piłkę w stronę bramki Miedzi, dopadł do niej Olszar i przytomnie zagrał do wbiegającego w pole karne Lisowskiego, który potężnym strzałem wpakował piłkę do siatki. Przed przerwą gospodarze przeprowadzili jeszcze jedną taką akcję, ale tym razem Nwaogu przegrał pojedynek biegowy z Lafrancem, który odebrał mu piłkę. Ataki Miedzi w pierwszej połowie napędzał Marcin Garuch, ale dwa razy po jego strzałach piłka mijała światło bramki Floty. Po jego podaniach strzelać próbowali także Lenkiewicz i Szczepaniak, ale bezskutecznie.

Na początku drugiej połowy Miedź mogła wyrównać. Akcję lewą stroną przeprowadzili Cierpka i Lenkiewicz, piłka trafiła w pole karne do Ferugi, ale ten uderzył nad bramką. Wciąż stroną przeważającą byli legniczanie, a gospodarze szukali okazji do kontr. I właśnie one dały im kolejne dwie bramki. W 60. min na 2:0 podwyższył Olszar po podaniu Lisowskiego, a w 79. min wynik ustalił Kort po podaniu od Kamińskiego. Wydawało się, że Lafrance zatrzymał piłkę na linii bramkowej, ale zdaniem sędziego futbolówka była już w bramce.

FLOTA ŚWINOUJŚCIE - MIEDŹ LEGNICA 3:0 (1:0)

Bramki: Lisowski (27), Olszar (60), Kort (79). Żółte kartki: Lisowski oraz Zgarda, Lenkiewicz. Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz).

FLOTA: Brljak - Zalepa, Opałacz, Sołowiej, Niewiada, Grzelak (87 Brud), Nwaogu (68 Kort), Kamiński, Lisowski, Reca, Olszar (76 Zieliński).

MIEDŹ: Ptak - Midzierski (71 Machaj), Woźniczka, Lafrance, Cierpka, Zgarda (69 Kakoko), Garuch, Daniel (70 Szymański), Lenkiewicz, Feruga, Szczepaniak.