Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście 1:2

Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście
Miedź Legnica przegrała z Flotą Świnoujście Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica z ekstraklasowymi ambicjami była faworytem tego spotkania. Ostatecznie jednak miedzianka przegrała z Flotą Świnoujście 1:2. Miedź to obecnie jedna z najsłabszych ekip I ligi.

Miedź Legnica wydaje się mieć wszystko, żeby podporządkować sobie rozgrywki w I lidze. Niestety legniczanie w dwóch pierwszych spotkaniach na swoim koncie zebrali zaledwie jeden punkt.

Po remisie z Wisłą Płocki kibice byli przekonani, że wygrana przyjdzie w spotkaniu z Flotą Świnoujście, którą prowadzi Bogusław Baniak, niedawny szkoleniowiec legniczan.

Spotkanie nieźle rozpoczęli ten mecz i oddali kilka strzałów. Niestety za każdym razem piłka albo mijała bramkę, albo lądowała w dłoniach golkipera gości. Po kwadransie gry kibice gospodarzy przeżyli prawdziwy szok. Z dokładnym dośrodkowaniem piłkarzy Floty nie poradzili sobie piłkarze Miedzi Legnica. Piłka zatrzepotała w siatce. Goście prowadzili 1:0.

Miedź Legnica chciała odpowiedzieć, ale próby Fedyny, Grzegorzewskiego, czy Madejskiego spełzły na niczym.

Bezradność Miedzi Legnica wykorzystała Flota. W 29 minucie Zalepa padł w polu karnym. Sędzie dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Bodziony.

Miedź Legnica do przerwy przegrywała 0:2

Po zmianie stron legniczanie rzucili się do ataków, jednak wciąż brakowało im wykończenia. Za to swoim piłkarzom chciał pomóc sam Bogusław Baniak, który w pewnym momencie .... pojawił się na murawie. Za to sędzia odesłał go na trybuny.

Miedź Legnica przypomniała sobie jak się strzela bramki dopiero pod koniec meczu. w 92 minucie Szczepaniak trafił głową po dośrodkowaniu Kasperkiewicza. Na kolejną bramkę zabrakło czasu. Miedź Lenica przegrała 1:2.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0