Miedź Legnica przegrała z Dolcanem Ząbki

Miedź Legnica przegrała z Dolcanem Ząbki piotr krzyżanowski
Miedź Legnica przegrała z Dolcanem Ząbkii. Legniczanie zagrali najgorzej jak tylko mogli i polegli w starciu z Dolcanem Ząbki 0:3. Nie pomógł doping, ani odmłodzenie składu.

Spotkanie rozpoczęło się nie najgorzej dla legniczan, którzy raz po raz szukali swoich szans na zdobycie bramek. Najbliżej w 21. minucie był Szczepaniak, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok bramki.

Później gra Miedzi wyglądała coraz słabiej. Legniczanie nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony Dolcanu. Goście ograniczyli się do kontrataków. Ta taktyka przyniosła efekt. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę dla Dolcanu zdobył Szymon Matuszek.

Po zmianie stron legniczanie mieli coraz większe problemy z forsowaniem defensywy gości. W 67. minucie Damian Kądzior zdobył drugą bramkę dla Dolcanu, wykorzystując błąd Kevina Lafranca i lobując Dawida Smuga. Na 3:0 dla Dolcanu podwyższył Damian Świerblewski, który wykorzystał dokładne podanie.

Miedzi zabrakło wykończenia, szczelnej obrony i piłkarza, który wziąłby ciężar gry na siebie.