Miedź Legnica poległa w starciu z SKA Chabarowsk 2:3

Bartek Hamanowicz/ Miedź Legnica
To był niezły mecz w wykonaniu Miedzi Legnica. Do przerwy podopieczni Dominika Nowaka prowadzili nawet 2:1. Ostatecznie jednak zeszli z murawy pokonani.

W 20 min. gry Camara przeprowadził solową akcję po której był bliski zdobycia gola, ale jego próba lobu nie była wystarczająco dobra by pokonać bramkarza. Następnie Rafał Augustyniak i Fabian Piasecki mocnymi strzałami próbowali dać Miedzi prowadzenie ale bez rezultatu. Udało się zdobyć gola w 28 minucie. Henrik Ojamaa zszedł ze skrzydła w pole karne i pokonał bramkarza mocnym, płaskim uderzeniem. SKA odpowiedziało pięć minut później pięknym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Sapela był bez szans. W 41 minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Fabian Piasecki zdobył 2 gola dla Miedzi.

Rosjanie wyjątkowo poważnie potraktowali to spotkanie, na tyle, że jeden z ich zawodników, za kolejny brutalny faul i drugą żółtą kartkę musiał opuścić murawę, a to w meczach kontrolnych nie zdarza się często.

W 63 minucie meczu Petteri Forsell mocno uderzył z rzutu wolnego ale bramkarz nie dał się zaskoczyć. Minutę później było już 2:2. Rosjanie wykorzystali zamieszanie w obronie Miedzi i doprowadzili do remisu. W 73 minucie jedne z graczy SKA wykonał mocny strzał zza pola karnego, a piłka wpadła prosto w okienko bramki Miedzi. Zrobiło się 2:3. Legniczanie gonili wynik i przejęli całkowicie inicjatywę. Mimo kilku dobrych strzałów Miedzi nie udało się już zdobyć goli w tym spotkaniu.

Miedź Legnica - SKA Chabarowsk 2:3 (2:1)

Bramki dla Miedzi: 28 Ojamaa, 41 Piasecki.