Miedź Legnica pokonała GKS Tychy 2:0

Miedź Legnica pokonała GKS Tychy 2:0 piotr krzyżanowski
Miedź Legnica pokonała GKS Tychy 2:0. Legniczanie pokonali przed własną publicznością tyski GKS. Bramki dla Miedzianki zdobyli Jorge Kadu oraz Tadas Labukas.

Spotkanie nie należało do szczególnie emocjonujących. Wyjątkowo spokojnie wyglądała pierwsza połowa. Legniczanie nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony rywali, GKS zaś ograniczył się do obrony i sporadycznych kontrataków. Na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 0:0.

Ciekawiej zrobiło się po zmianie stron. W 51. minucie goście mogli prowadzić, ale strzał Grzeszczyka bezpośrednio z rzutu wolnego powędrował w poprzeczkę.

Przełomowa była 66. minuta. Wówczas czerwoną kartkę obejrzał Muhamed Omić i goście musieli grać w osłabieniu. Z początku wychodziło im to nawet nieźle, ale po dokonaniu małe korekty w składzie i wpuszczeniu na murawę kolejno: Łobodzińskiego, Kadu i Zielińskiego to legniczanie zdominowali to co działo się na murawie.

Prawdziwe wejście smoka miał ten drugi. Jorge Kadu chwilę po tym jak pojawił się na boisku otrzymał piłkę w polu karnym gości, sprytnie się odwrócił i umieścił futbolówkę w siatce. Było 1:0.

Goście zmuszeni byli do bardziej otwartej gry, co tylko spotęgowało apetyt Miedzi na kolejne bramki. W 84. minucie Łobodziński z rzutu wolnego huknął w poprzeczkę, piłka odbiła się okolicach linii bramkowej, a dzieło dokończył Tadas Labukas posyłając piłkę do bramki GKS-u.