Miedź Legnica gra dalej w Pucharze Polski! Wygraliśmy!

Miedź Legnica awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Legniczanie pokonali w Bełchatowie miejscowy PGE GKS 1:0 po golu Łukasza Garguły z 68 minuty gry.

Miedź kontrolowała wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej części legniczanie długo utrzymywali się przy piłce i nie starali się dochodzić do przypadkowych sytuacji, a pracowali żmudnie nad każdą akcją. Swoje okazje mieli Ojamaa, Forsell i Camara, ale żadna z nich nie została wykorzystana.

W drugiej odsłonie Miedź dale realizowała plan założony przed tym meczem. Na boisku pojawili się Łobodziński i Piątkowski. W 68 minucie gry Łukasz Garguła dostał podanie na 6 metr i płaskim uderzeniem pokonała bramkarza z Bełchatowa. Gospodarze w końcówce mieli także swoje okazje, ale tego dnia nie znaleźli recepty na Kanibołockiego. Warto podkreślić, że pełne 90 minut w barwach Miedzi zagrała 17-letni Hubert Kisiel.