Miedź Legnica - Górnik Łęczna 1:2

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 1:2 piotr krzyżanowski
Miedź Legnica - Górnik Łęczna 1:2. Legniczanie przegrali swój kolejny mecz na zapleczu ekstraklasy w tym sezonie i pozostają na dnie ligowej tabeli. Zamiast o awans musimy walczyć o wyjście ze strefy spadkowej.

Legniczanie zagrali tak jak zwykle w tym sezonie - bez pomysłu na zdobywanie bramek. Akcji w pierwszej połowie było jak na lekarstwo, oczywiście jeśli chodzi o Miedź bo goście wyszli na prowadzenie już w 10 minucie. Paweł Zawistowski uderzył z 16 metrów i nie dał szans Ptakowi.

Po zmianie stron legniczanie z każdą minutą grali coraz lepiej, co udowodnił w 74 minucie Mateusz Szczepaniak. Piłkarz Miedzi fantastycznie uderzył z dystansu i zrobiło się po jeden. Miedź rzuciła się do ataków i .... goście po jednym z kontrataków wyszli na 2:1. Drugą bramkę dla Górnika zdobył Zwoliński.

W doliczonym czasie gry jeden z zawodników Górnika dostał żółtą kartkę na brutalny faul tuż przed polem karnym. Piłkę z wolnego uderzał Madejski, ale ta minimalnie minęła światło bramki.