Miedź Legnica - GKS Katowice - mecz I ligi

Miedź Legnica - GKS Katowice - mecz I ligi piotr krzyżanowski
Miedź Legnica - GKS Katowice - mecz I ligi. Legniczanie walczyli dziś o kolejne ligowe punkty. Ich rywalem był katowicki GKS. Miedzianka stanęła na wysokości zwycięstwa i zwyciężyła 3:0.

Pierwsze dziesięć minut należało do gości. Na szczęście legniczanie szybko się otrząsnęli i spotkanie się wyrównało. Co więcej podopieczni duetu trenerskiego Fadoruk-Tworek wypracowali sobie kilka okazji strzeleckich.

Przełamanie przyszło w 30 minucie. Szymański otrzymał świetnie podanie, minął obrońcę i skierował futbolówkę do siatki rywali.

Kolejna bramka padła zaledwie dwie minuty później. Mateusz Kamiński popisał się pięknym szczupakiem i zdobył bramkę... samobójczą. Do przerwy było 2:0 dla Miedzi.

To nie był koniec strzelania Kamińskiego. W 48 minucie ten piłkarz raz jeszcze pokonał swojego golkipera. Goście starali się odrabiać straty... bezskutecznie. W ostatnich 15 minutach mieli to jeszcze ułatwione, bowiem w 75. minucie Woźniczka za brutalne wejście w nogi zawodnika obejrzał czerwoną kartkę.

Ostatecznie legniczanie zwyciężyli 3:0.

Sędzią sobotniego meczu był Adam Lyczmański z Bydgoszczy. 34-letni arbiter w obecnym sezonie prowadził już m.in. pucharowe starcie Miedzi z Lechem Poznań, które legniczanie wygrali 2:0.