Miedź Legnica 1-0 Górnik Zabrze

Miedź Legnica 1-0 Górnik Zabrze. Miedzianka wybornie rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa z wielokrotnym mistrzem kraju – Górnikiem Zabrze. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Bartczak.

Legniczanie w końcu przełamali złą passę i zwyciężyli w meczu inaugurującym rozgrywki pierwszej ligi. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, po jednej i po drugiej stronie można było zaobserwować olbrzymie zdenerwowanie. W pierwszej połowie to jednak Miedź stworzyła sobie najlepszą sytuację.

W osiemnastej minucie, po serii błyskawicznych podań piłkę w słupek posłał Oscar. Górnik starał się odpowiadać, ale defensywa Miedzi była nie do przejścia.

POLUB FACEBOOK PANORAMY LEGNICKIEJ I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Kwadrans później genialnym wręcz dryblingiem popisał się młody Bartkowiak, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

Do przerwy było 0:0.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli goście, ale Miedź nie dała się zepchnąć do defensywy. W 69 minucie ponad 3 tys. kibiców eksplodowało radością. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Grzegorz Bartczak.

Wynik nie zmienił się już do końca meczu. Miedź wygrała 1:0!