Miedź Legnica 0 - 2 GKS Katowice. Miedzianka przegrała z GKS Katowice

Mateusz Różański, Fot. Piotr Krzyżanowski
Zbigniew Zakrzewski
Zbigniew Zakrzewski Zdjęcia Piotr Krzyżanowski
Mimo przewagi przez większość spotkania legniczanie przegrali na własnym boisku z katowickim GKS-em 0:2. Zobacz jak wyglądał ten mecz.

Taki przebieg miało to spotkanie.

90 min - Próba Madejskiego ... nad bramką

87 min - Kolejny cios dla Miedzi! Rakels dogrywa do Fonfary i jest 0:2! Kibice opuszczają stadion!

86 min - Bramka dla Miedzi, ale sędzia dopatrzył się spalonego! Nadal 0:1!

82 min - Kontra gości, Rakels sam na sam z Ptakiem i GOL! Goście prowadzą 1:0.

82 min - Kombinacyjna akcja Miedzi ... piłka dla gości

79 min - Nowackie świetnie do Kasperkiewicza, ale piłka odbija się od słupka! Powinno być 1:0!

77 min - Retlewski fauluje na połowie gości, za co ogląda zółty kartonik

76 min - Kontra Miedzi. Nieskuteczna. Szybka odpowiedź goście, ale i oni się mylą.

75 min - Rożny dla Miedzi. Te dziś zupełnie nie wychodzą legniczanom. Łuszkiewicz posyłka piłkę na aut.

73 min - Retlewski świetnie zgrywa głową do Grzegorzewskiego, ale ten nie trafia w światło bramki

71 min - Kasperkiewicz huknął z ponad 20 metrów ... nad bramką

70 min - Kolejna akcja gości, ale podobnie jak chwilę wcześniej tylko rożny

68 min - Tym razem strzał Łuszkiewicza, ale kończy się tylko na rzucie rożnym

67 min - Uderza Pitry, ale świetnie broni Ptak

65 min - Podwójna zmiana w Miedzi. Grzegorzewski za Zakrzewskiego, a Lenkiewicza zastępuje Retlewski.

63 min - Wołkowicz na głowę Fonfary posyła świetną piłkę, ale na posterunku jest Aleksander Ptak. Nadal po zero

60 min - Kolejna świetna akcja Miedzi, piłka odbija się od słupka, ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną u Zakrzewskiego

59 min - Wołkowicz wrzuca piłkę w pole karne Miedzi ... łapie ją Ptak

57 min - Wolny dla Miedzi, ale Nowacki piłkę zamiast w pole karne to posłał pod nogi jednego z piłkarzy GKS-u

55 min - Zółta kartka dla Pitrego, za faul w okolicach środka boiska

54 min - akcja goście, ale obrona Miedzi znów górą

49 min - Szybka akcja Madejskiego, ale Zaki znów nie sięgnął piłki

47 min - Lenkiewicz do Zakrzewskiego, ale nieco za mocno

46 min - GKS rozpoczyna drugą połowę. Zmiana wśród gości. Kowalczyk zastępuje Dudę.

b]KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. JEST 0:0

45 min - Łuszkiewicz uderza z dystansu .. nad bramką

44 min - Czerwiński uderza ... obok bramki

42 min - Kontra gości, ale defensywa Miedzi radzi sobie nie najgorzej. Piłka w rękach Ptaka

40 min - Strzał Miedzi, bramkarz paruje piłkę przed siebie. Futbolówka trafia pod nogi Zakrzewskiego, który jest może 3 metry od bramki. Golkiper gości leży, a Zaki nie trafia w bramkę! Jęk zawodu na trybunach.

39 min - Idealna okazja gości! Włodkowicz stanął oko w oko z bramkarzem Miedzi i uderzył ... obok słupka.

36 min - Rożny dla Miedzi

36 min - Akcja goście, ale nieco wymuszony strzał przelatuje daleko od bramki

35 min - Kasperkiewicz i kolejne "żółtko". Tym razem za utrudnienie wznowienia gry.

34 min - Tym razem żółta kartka dla Sadzawickiego. Faul w środku boiska.

32 min - Nowacki próbuje uderzenia z 40 metrów ... bezskutecznie

31 min - Mateusz Kamiński obejrzał żółty kartonik za faul na Zakrzewski w środku boiska

30 min - Kolejna okazja Miedzi, ale obronną ręką wychodzą goście

28 min - Zakrzewski dostaje wymarzoną piłkę na 16 metrze, uderza .... nad bramka! To była idealna okazja dla Miedzi!

26 min - Tempo nieco spadło, a gra przeniosła się w środek pola.

22 min - Bartczak dorzuca na nogę Zakrzewskiego, ten w arcytrudnej sytuacji posyłka futbolówkę w ręce golkipera gości.

17 min - Pierwsza zmiana u gości. Czerwiński pojawia się za Gancarczyka. Chyba jakaś kontuzja, Gancarczyk opuszczał murawę z grymasem bólu.

15 min - Zakrzewski do Nowackiego, ten puszcza "szczura" przy ziemi, i Budziłek z trudem wybija na róg.

12 min - Nowacki posyłka piłkę w "uliczkę", ta trafia do Bartczaka, ale ... spalony.

11 min - Ależ okazja dla gości, błąd Ptaka i piłka pod nogami Gancarczyka. Bramka pozostała pusta, ale wszystko działo się przy linii końcowej i goście nie zdołali oddać czystego uderzenia.

9 min - Kontra gości, ale Kasperkiewicz szybszy od Gancarczyka.

7 min - Lenkiewicz wrzuca na głowę Zakrzewskiego, ten uderza, ale tuż obok słupka. Mogło być 1:0.

5 min - Wolny dla GieKSy, około 40 metrów do bramki. Gancarczyk nieźle uderza, ale lepszy Ptak

4 min - Rakels uderza, ale obok bramki

3 min - Miedź wysokim pressingiem od pierwszych minut, rzadko im się to zdarza.

1 min - rozpoczynają legniczanie. Od razu żółta kartka dla Bartczaka, który nieprzepisowo zatrzymywał w środku boiska jednego z zawodników GKS.

Miedź w niebiesko-białych barwach. GKS czarno-żółci.
Lada moment piłkarze pojawią się na murawie, Na trybunach ok. 1500 kibiców.

Miedź: Aleksander Ptak, Krzysztof Wołczek, Daniel Tanżyna, Adrian Woźniczka, Grzegorz Bartczak, Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki, Damian Lenkiewicz, Adrian Łuszkiewicz, Zbigniew Zakrzewski.

GKS: Łukasz Budziłek, Kamil Cholerzyński, Grzegorz Fonfara, Deniss Rakels, Janusz Gancarczyk, Bartłomiej Chwalibogowski, Sławomir Duda, Dominik Sadzawicki, Mateusz Kamiński, Krzysztof Wołkowicz, Przemysław Pitry.

Za chwilę składy obu drużyn.

Z legnickiego stadionu w parku Miejskim wita Państwa Mateusz Różański. Obiekt miedzianki jest dziś smutny jak nigdy. Wojewoda postanowił zamknąć dwie trybuny, a wszystko przez użycie rac i petard na ostatnim spotkaniu legniczan z Arką. Dodatkowo od kilku godzin nad Legnicą wiszą gęste chmury z których wciąż pada. Oby widowisko zrekompensowało nam wszystkie trudności.

Mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 17. Na trybunach nie zobaczymy jednak ani 500 anonsowanych fanów GKS-u, ani najbardziej zagorzałych kibiców Miedzi. Powód? Czytaj: Wojewoda zamyka trybuna na Miedzi.

Legniczanie wciąż mają szansę na awans, ale potrzebują zwycięstwa, z kolei GKS po serii remisów ma nadzieję przywieźć do domu komplet punktów.

- Jeśli zagramy tak jak z GKS Tychy, gdzie już w pierwszej połowie prowadziliśmy 2:0, to jestem spokojny o wynik meczu z GKS Katowice. Jestem przekonany, że w takiej sytuacji trzy punkty zostaną w Legnicy – mówi przed meczem Mariusz Mowlik, który jednak nie zagra z Gieksą.

Bogusław Baniak po raz kolejny musi nieco łatać swój skład. O ile sytuacja w defensywie wróciła do porządku, o tyle formacje ofensywne są mocno osłabione. Wciąż z kontuzją zmaga się środkowy pomocnik Artur Marciniak, po meczu z Arką mocno porozbijany jest też Jakub Grzegorzewski, a Alexandre odczuwa skutki urazu, jakiego nabawił się tuż przed końcem spotkania z gdynianami.

Jesienią w Katowicach Miedź wygrała 2:0 po bramkach Wojciecha Łobodzińskiego i Marcina Nowackiego.

Relację na żywo z tego meczu zaczniemy punktualnie o godzinie 17.