Medale legniczan podczas grand prix w taekwon-do

W miniony weekend rozegrane zostało Grand Prix Polski w Taekwon-do Głubczyce 2018. Był to drugi i zrazem ostatni turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski seniorów oraz ostatnia kwalifikacja do Reprezentacji Polski Seniorów i Juniorów na tegoroczne XXXIII Mistrzostw Europy Maribor 2018.

Legniczanie z zawodów powrócili z 8 krążkami.

· Adrian Rogowski – dwa brązowe medale w walkach pow. 85 kg oraz układach formalnych seniorów,

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również Maciek i Maciej Blicharski, którzy wprawdzie przegrali swoje pojedynki o brązowy medal ale skończyli swój star na piątych pozycjach wygrywając po trzy walki. W turnieju wystartowało 272 zawodników z 37 klubów.

Po zawodach w Głubczycach ogłoszony został skład Reprezentacji Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy, które w dniach 12 – 15 kwietnia rozegrane zostaną Mariborze. Z Legnickiego Klubu Taekwon-do do Słowenii wyjadą: Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Maciej Żuk, Monika Kowalczyk, Wiktoria Miądzel i Paweł Woźniak.