Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mają ogromną wiedzę o hotelarstwie. O nich będą walczyć pracodawcy branży turystycznej!

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
W Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym brali udział przyszli hotelarze z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Najlepsi zmierzą się w marcu w w ogólnopolskim finale w Bydgoszczy.

Ponad 5000 uczestników

W październiku 2023 roku odbył się etap szkolny, w którym wzięło udział ponad 5 000 uczniów z 137 szkół hotelarskich w Polsce. Do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 274 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w etapie szkolnym. Jeleniogórska szkoła była jedną z 12 w Polsce, które zorganizowały etap okręgowy.

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej odbywa się pod patronatem honorowym: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej. Patronat medialny objęło czasopismo branżowe - HOTELARZ.

Laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego w zawodzie technik hotelarstwa. Dodatkowo otrzymają nagrody rzeczowe - podkreślają organizatorzy.

Hasło przewodnie XV edycji Olimpiady to Turystyka biznesowa – hotele z motywem przewodnim. Zakres tematyczny tegorocznej Olimpiady ma na celu pokazanie młodym ludziom nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej. Głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Skąd byli uczestnicy Olimpiady?

 • Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego w Bolesławcu
 • Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie
 • Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze
 • Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy
 • Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim
 • Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie
 • Regionalnej Szkoły Turystycznej Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy Zdroju
 • Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu

Od 15 najlepsi uczniowie przyjeżdżają tutaj, aby udowodnić, że są najlepsi i chcą walczyć w etapie centralnym. Patrząc na pracowników hoteli w Jeleniej Górze, Karpaczu, Szklarskiej Porębie czy Wrocławiu, to w każdym znajdziemy kogoś, kto kończyć klasy turystyczne lub hotelarskie w jeleniogórskim Ekonomie i pracują w branży. Często są menadżerami, pracują w marketingu, są szefami - powiedziała Joanna Marczewska, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych im. Unii Europejskiej w Jeleniej Górze, która podkreśla, że uczniowie uczą się nie tylko na lekcjach, ale poświęcają też dużo czasu w domu, aby przygotować się do Olimpiady.

Jeleniogórski ZSE-T reprezentowali Natalia Korecka z klasy 5A1 i Dominik Połomski z klasy 4A. Finałowy etap odbędzie się w dniach 18-21 marca 2024 r. w Bydgoszczy.

od 7 lat
Wideo

Oszuści 2 - oferty wyjazdów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mają ogromną wiedzę o hotelarstwie. O nich będą walczyć pracodawcy branży turystycznej! - Jelenia Góra Nasze Miasto

Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto