Ma powstać kolejna zabudowa wielorodzinna w Legnicy. Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza na konsultacje społeczne

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Obszar w rejonie ul. Złotoryjskiej, ograniczony ulicami Makuszyńskiego, Leśmiana i Lechonia zmieni swoje przeznaczenie. W miejscu niezagospodarowanego terenu zielonego i dawnej sali gimnastycznej ma powstać zabudowa wielorodzinna. Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza mieszkańców Legnicy na konsultacje społeczne w tej sprawie.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprasza mieszkańców Legnicy na konsultacje społeczne w sprawie projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru w rejonie ul. Złotoryjskiej, ograniczonego ulicami Makuszyńskiego, Leśmiana i Lechonia.

Konsultacje prowadzone są do 25 października 2021 r. w następujących formach:

  • dyskusji publicznej, która odbędzie się 24 września 2021 r. o godz. 12.00 w sali nr 9 Urzędu Miasta Legnicy przy pl. Słowiańskim 7,
  • elektronicznej - uwagi będzie można wysłać na adres e-mail [email protected],
  • pisemnej - pocztą tradycyjną na adres: Urząd Miasta Legnicy, 59-220 Legnica, pl. Słowiański 8.

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest wyłożony do publicznego wglądu w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Legnicy (pl. Słowiański 8), do 8 października 2021 r.

Dla obszaru objętego zmianą planu ustalono tylko jedno podstawowe przeznaczenie terenu – MW – teren
zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Przeznaczenie to, jest zgodne z ustalonym w studium kierunkiem zagospodarowania

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że z wnioskiem o zmianę planu miejscowego dotyczącego omawianej działki zwrócił się w 2017 r. właściciel terenu tj. Towarzystwo Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z. o.o. Wniosek, dotyczył umożliwienia budowy na działce nr 24 obręb Legnicki Dwór, budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscu istniejącej dawnej sali gimnastycznej. Aktualnie obowiązujący plan miejscowy zawiera zapis, iż obiekt ten przeznaczony jest do trwałej adaptacji na cele sportowe.

Dalej czytamy: Większość obszaru objętego wnioskiem stanowi niezagospodarowany teren, a dawna sala gimnastyczna popada w ruinę, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców. Obszar osiedla przy ul. Kornela Makuszyńskiego zaspokaja głównie potrzeby mieszkaniowe oraz stanowi miejsce odpoczynku, ciszy i relaksu mieszkańców, którzy swoje potrzeby związane z rekreacją i zajęciami dodatkowymi realizują w innych miejscach i obiektach na terenie całego miasta. Konieczność adaptacji byłej sali gimnastycznej na cele sportowe wpłynęłaby na dysfunkcję jednolitego (mieszkalnego) charakteru przedmiotowego terenu. Możliwość budowy kolejnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w miejscu dawnej sali gimnastycznej wpłynie przede wszystkim na zwiększenie potencjału mieszkaniowego oraz poprawi estetykę tego obszaru.

Łączna powierzchnia obszaru objętego zmianą planu wynosi 1,21 ha. W granicach opracowania zinwentaryzowano:

  • budynek mieszkalny wielorodzinny (nowo wybudowany, oddany do użytku w lipcu 2019 roku),
  • budynek dawnej sali gimnastycznej (nieużytkowany, aktualnie w ruinie),
  • ogrodzony teren pomiędzy nowo wybudowanym budynkiem wielorodzinnym, a nieużytkowaną salą gimnastyczną, niezagospodarowany, miejscowo porastający trawą i nielicznymi drzewami, zaśmiecony oraz parking przed nowym budynkiem wielorodzinnym.

Wysyłając swoje uwagi i sugestie na temat projektu planu zagospodarowania przestrzennego, należy wpisać swoje imię i nazwisko lub nazwę i adres jednostki organizacyjnej, a także wskazać adres i oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy.

W dyskusji publicznej wezmą udział pracownicy Urzędu Miasta Legnicy oraz projektant planu zagospodarowania przestrzennego.

Ma powstać kolejna zabudowa wielorodzinna w Legnicy. Prezyde...

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie