Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łyżwiarski happening na Starym Mieście w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem

Justyna Koszewska
Łyżwiarze wezmą udział w happeningu promującym walkę z rakiem
Łyżwiarze wezmą udział w happeningu promującym walkę z rakiem Fot. Tomasz Demiańczuk/Polskapresse
Chcesz pokazać, że kochasz życie i potrafisz zadbać o swoje zdrowie? 4 lutego odbędzie się łyżwiarski happening na Starym Mieście organizowany przez inicjatorów kampanii społecznej „Rak. To się leczy”. Wspólnej zabawie towarzyszyć będą bezpłatne badania profilaktyczne. Wszystko po to, by przekonać warszawiaków, że do walki z rakiem wystarczą naprawdę proste kroki.

Od czternastu lat 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. W tym roku organizatorzy kampanii „Rak. To się leczy”, Polskie Amazonki i ING Życie będą tego dnia zachęcać warszawiaków do skorzystania z badań profilaktycznych w trakcie nietypowego happeningu na Starym Mieście. Kampania ma promować profilaktykę nowotworową i pokazać, że wystarczą proste kroki, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Łyżwiarski happening na Starym Mieście w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

Od godz. 16 dla odwiedzających lodowisko na Starówce przygotowano treningi łyżwiarskie, a około godz. 17 rozpocznie się wspólny taniec na lodzie. – Symbolicznie pokażemy, że znamy kroki w zmniejszaniu ryzyka zachorowania na rak. Chcemy kontynuować idee kampanii „Apetyt na życie” i celebrować życie. W tym roku wystarczy założyć łyżwy oraz pomarańczową koszulkę będącą symbolem akcji i wejść na lód. Razem wykonamy pełen życia taniec, a choreografię ułoży i poprowadzi znany promotor łyżwiarstwa figurowego - Jacek Tascher oraz trenerka Jene Gres. Bądźcie z nami i pokażcie jak bardzo kochacie życie!– zaprasza Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Czytaj także: Zobacz wystawę zdjęć kobiet, które wygrały z rakiem piersi

Łyżwiarski happening na Starym Mieście: Przebadaj się!

Tego dnia na pl. Zamkowym pojawi się również specjalny autobus, w którym wykonać będzie można bezpłatne badania profilaktyczne, takie jak morfologia i test na obecność wirusa HCV, który jest jedną z głównych przyczyn raka wątroby. W ambulansie będzie można także wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego oraz dowiedzieć się, jak samobadać piersi. Z możliwości przeprowadzenia badan skorzystać będzie można od godz. 16 do 19.

Łyżwiarski happening na Starym Mieście: Wczesne wykrycie to szansa na całkowite wyleczenie

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Tymczasem odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, unikanie używek oraz kontrola stresu, można ograniczyć ryzyko wystąpienia nowotworu. - Prowadząc zdrowy styl życia niezaprzeczalnie dbamy o to, co najważniejsze, nasze zdrowie. Nigdy jednak nie ma gwarancji, że nowotwór nas nie dotknie. Dlatego tak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. W Polsce wciąż wielu pacjentów zgłasza się do lekarza, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium. W tej sytuacji zmniejszają się szanse na powodzenie leczenia – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy akcji „Rak to się leczy”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto