Luty 2023 w Legnicy: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Legnicy czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Legnicy czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Legnicy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Te budynki powstaną w Legnicy w 2023 roku. Setki nowych mieszkań w Legnicy! Zobacz zdjęcia, wizualizacje i ceny”?

Przegląd stycznia 2023 w Legnicy: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Te budynki powstaną w Legnicy w 2023 roku. Setki nowych mieszkań w Legnicy! Zobacz zdjęcia, wizualizacje i ceny

Mimo że sytuacja na rynku nieruchomości jest dynamiczna i niepewna, inwestycje deweloperskie w naszym mieście idą pełną parą! Zobaczcie, jakie budynki powstaną w 2023 roku w Legnicy. W galerii zobaczycie aktualne zdjęcia z budowy oraz wizualizacje poszczególnych inwestycji. Pod zdjęciami szczegóły dotyczące lokalizacji, terminów zakończenia budowy, liczby mieszkań, metrażów oraz cen. Kliknij w pierwsze zdjęcie i przejdź do galerii.

📢 Domy z horroru w Legnicy. Opuszczone, mroczne i przerażające ruiny byłyby idealną scenografią do filmów grozy... ZDJĘCIA

Są takie budynki w Legnicy, który mogłyby zainspirować niejednego twórcę horroru i posłużyć za idealną scenografię do filmów grozy. Opuszczone, niszczejące, mroczne. Zobaczcie galerię domów jak z horroru w Legnicy. Część z nich należy do właścicieli prywatnych, część jest własnością miasta. Historia niektórych z nich jest równie mroczna, jak ich wygląd... Pod każdym zdjęciem krótki opis.

📢 W lutym odbędą się licytacje komornicze w Legnicy i okolicy. Te mieszkania i domy pójdą pod młotek. Zobacz oferty od komorników [LUTY 2023]

Najnowsze licytacje komornicze nieruchomości w Legnicy, Lubinie i okolicznych miejscowościach. Zobaczcie, co można będzie w lutym wylicytować za ułamek wartości. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w galerii.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Legnica: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Będzie przystanek kolejowy przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, zobaczcie aktualne zdjęcia

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są inwestorem powstania nowego przystanku kolejowego, wybudowany zostanie on przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Lokalizację ustalono przy drodze gminnej ze strefy w kierunku ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Przystanek będzie na trasie Legnica – Jawor między Nową Wsią Legnicką a Przybyłowicami. Budowana jest droga do przystanku od strony starego przejazdu kolejowego na ulicy Gniewomierskiej. Pierwsze pociągi zatrzymają się na wiosnę 2023 roku.

📢 Jest ich tylko dziesięciu, na całym Dolnym śląsku! Posiadają nielegalnie broń i mogą byś niebezpieczni!!!

Nielegalnie posiadając broń, popełniamy przestępstwo przeciwko porządkowi publicznemu. Każdemu kto posiada broń palną lub amunicję do niej bez zezwolenia, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Tych przestępców poszukuje dolnośląska policja właśnie za nielegalne posiadanie broni lub amunicji. Są z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Lubina i innych dolnośląskich miast.

📢 Kilkadziesiąt osób pobiegło z legnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zobaczcie zdjęcia

Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Legnicki Bieg i Marsz z Serduszkiem, w kilku kategoriach pobiegło kilkadziesiąt osób. Na każdego czekała gorąca herbata i pyszna grochówka. W Galerii Piastów na scenie prezentowały się zespoły i soliści tak samo było na scenie w Legnickim Centrum Kultury a wszystko to dla 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

📢 Studniówka 2023 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W sali Hotelu Sękowski na swojej studniówce bawią się maturzyści Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. Dyrektor szkoły Izabela Stasiak-Kicielińska złożyła serdeczne życzenia maturzystom.

📢 Nie chcesz mieszkać w mieście? Znaleźliśmy 25 ofert sprzedaży domu na Dolnym Śląsku do 200 tysięcy złotych

Marzysz o małym domku z ogródkiem, w cichej, spokojnej wsi? To nie jest poza zasięgiem. Znaleźliśmy na Dolnym Śląsku, 25 ofert takich domów w cenie do 200 tysięcy złotych.

📢 Studniówka 2023 Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W Sali Hotelu Sękowski na swojej studniówce bawią się maturzyści Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy. Ojciec dyrektor liceum Andrzej Łaniecki złożył serdeczne życzenia maturzystom i w pierwszej parze poprowadził tradycyjnego poloneza.

📢 Uwaga, kierowcy w Legnicy. Od 1 lutego zmieni się organizacja ruchu w okolicy przebudowywanej ulicy Sikorskiego

Czasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Sikorskiego w Legnicy będzie obowiązywać od 1 lutego. Inaczej pojedziemy. Szczegóły poniżej.

📢 KGHM zaprosiło na tradycyjny koncert, Galę Noworoczną 2023, zobaczcie zdjęcia

W kościele Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie trwa Gala Noworoczna 2023 na którą mieszkańców Zagłębia Miedziowego zaprosiło KGHM Polska Miedź S.A. Na scenie występują Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski oraz Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Galę prowadzi Izabella Krzan.

📢 Studniówka 2023 II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Tak bawili się maturzyści, zobaczcie zdjęcia!

Studniówka 2023 II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. W Sali Kryształowej przy ulicy Kawaleryjskiej bawi się ponad trzysta osób na studniówce II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Dyrektor liceum Anna Górska złożyła serdeczne życzenia maturzystom, a od nich otrzymała czek na zakup korytarzowej ławy szkolnej .

📢 Znajdź się na zdjęciach z meczu MKS Miedzi Legnica z Radomiakiem Radom

W meczu przed własną publicznością Miedź Legnica zremisowała z Radomiakiem Radom 0 : 0 . Na stadionie pojawiło się wielu kibiców. Byłeś na meczu? Znajdź się na zdjęciach!

📢 Bocian często siada na latarniach w centrum Legnicy, Zobaczcie zdjęcia

Nazywany jest już legnickim bocianem, my spotkaliśmy go na latarni przy ulicy Rzemieślniczej a wcześniej na latarni przy ulicy Wrocławskiej. Jest to coraz częściej spotykany widok, powiedział nam przyrodnik Krzysztof Strynkowski. Obserwacje z kilku ostatnich lat wskazują, że coraz więcej polskich boćków zostaje w kraju na zimę i dają sobie radę, dodał pan Krzysztof. W okolicach Legnickiego Pola także można zobaczyć bociana.

📢 Powstanie nowe centrum handlowo - usługowe na osiedlu Piekary w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

Budynek powstanie na terenie przy ulicy Bieszczadzkiej w Legnicy, plac już został ogrodzony płotem. Jak się dowiedzieliśmy będzie tutaj Sinsay, z pozostałymi firmami nie podpisano jeszcze umowy. Inwestorem jest Saller Polbau Sp. z o.o. Termin zakończenia budowy to 30 września 2023 roku. Jak tylko poznamy więcej szczegółów to natychmiast o tym napiszemy.

📢 Sadyści i sadystki z Dolnego Śląska. Poszukuje ich policja za pobicia. Są z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa i innych miejscowości DŚ

Biją często rodzinę i dzieci, nie wszyscy, ale łączy ich jedno - są poszukiwani przez policję na Dolnym Śląsku za pobicia. W galerii pokazujemy osoby z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa oraz z innych dolnośląskich miejscowości.

📢 Legnica: Zimowe Popołudnie z Babciami i Dziadkami, zobaczcie zdjęcia

Dzieci z Grupy Muchomorki Przedszkola Niepublicznego Stokrotka przy ulicy Karkonoskiej w Legnicy zaprosili swoje babcie i dziadków na przedstawienie z okazji ich święta. Były tańce, piosenki a na koniec każda babcia i dziadek otrzymał od swojego wnusia laurkę. Zobaczcie galerie zdjęć.

📢 Tak wyglądali legniczanie i Legnica w styczniu 2013 roku, zobaczcie zdjęcia

W styczniu 2013 roku m.in otwarto Letia Business Center, odbyła się Gala Kickboxingu na której wygrał Paweł Biszczak, kręcono sceny do filmu „Jack Strong" czy trwał remont hali dworcowej. . Minęło zaledwie dziesięć lat, zobaczcie na zdjęciach jak wyglądali legniczanie i Legnica. Zapraszamy do wspomnień.

📢 Senioralny Bal Karnawałowy w Legnicy. Na parkiecie bawi się kilkadziesiąt osób, zobaczcie zdjęcia

Centrum Seniora działające przy Legnickim Centrum Kultury zorganizowało Bal Karnawałowy "Złota rybka spełnia życzenia". Elżbieta Chucholska szefowa Centrum Seniora wjechała na parkiet na platformie w kształcie ryby, wszystkim złożyła życzenia noworoczne i zaprosiła do pysznej zabawy.

📢 Legnica: Dzieci ze Żłobka Ślimaczek zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy, zobaczcie zdjęcia

Z okazji Dnia Babci i Dziadka najmłodsze dzieci z grupy "Tulisie" ze Żłobka Ślimaczek przy ulicy Koskowickiej zaprosili na warsztaty plastyczne. Babcie i Dziadkowie wraz ze swoimi wnusiami tworzyli ozdoby na drewnie, był także słodki poczęstunek. Wcześniej wszyscy oglądali film z codziennych zajęć w żłobku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie