Legniczanka została Wicemiss Biegaczek 2015!

MSZ
Legniczanka została Wicemiss Biegaczek 2015! materiały prasowe
Legniczanka została Wicemiss Biegaczek 2015! Ania Stępień na co dzień obraca się w męskim świecie. Dzięki pasji została wybrana I Wicemiss Polski Biegaczek 2015 roku!

Anna Stępień 35-latka z Legnicy została wybrana przez internautów I Wicemiss Polski Biegaczek 2015. To był pierwszy taki konkurs w naszym kraju zorganizowany przez portal biegologia.pl. - Do udziału w nim zostałam zaproszona przez organizatorów. Długo się wahałam, nie ukrywam. Śmialiśmy się z mężem, że za stara jestem - wspomina legniczanka. - Ale pomyślałam raz kozie śmierć.

Ania gdziekolwiek się nie ruszy, a podróżuje często, bo tego wymaga od niej praca w rodzinnej firmie budowlanej, w walizce obok szpilek zawsze ma sportowe obuwie. Nie wyobraża sobie życia bez biegania

Rywalizacja nie była łatwa. W stawce zmierzyły się 54 najpiękniejsze biegaczki z całej Polski, zarówno te uprawiające dyscyplinę zawodowo jak i amatorko. Do ostatnich dni Ania przewodziła stawce. Finalnie przypadło jej drugie miejsce i tytuł wicemiss z liczbą 2788 głosów.

- Udział w konkursie to fajna przygoda - podsumowuje Ania Stępień. - Niczego nie żałuję, to poniekąd takie spełnienie dziewczęcych marzeń o modelingu i konkursach piękności.

Swoją przygodę z bieganiem zaczęła pięć lat temu, w przeddzień swoich 30. urodzin. Wstała z kanapy i poszła biegać jak Forrest Gump, porównuje sama legniczanka. Do tej pory przebiegła już 4600 kilometrów, z czego 600 to były przygotowania do pierwszego maratonu. Jak dla każdej miss pokój na świecie jest najważniejszy. Ale czego życzy sobie? - Kolejnych tysięcy kilometrów, zero kontuzji i pobicie swojego rekordu na ulubionym dystansie - 10 km - 48.18 minut.