Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Legniczanie znani i lubiani powracają! Cykl spotkań Towarzystwa Miłośników Legnicy będzie kontynuowany. Już we wtorek spotkanie z Marią Król

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Wojciech Obremski lca.pl/mat. prasowe TML PRO LEGNICA
Legniczanie znani i lubiani to cykliczne spotkania Towarzystwa Miłośników Legnicy z osobami znanymi i osiągającymi sukcesy w naszym mieście. Ostatnie spotkanie odbyło się w grudniu 2019 roku. Już we wtorek 14 września cykl powraca!

Legniczanie znani i lubiani powracają! Cykl spotkań Towarzystwa Miłośników Legnicy będzie kontynuowany

Spotkania z cyklu Legniczanie znani i lubiani dają możliwość osobistego poznania ludzi, którzy dzielą się doświadczeniami swojego życia, mówią o osiągnięciach, przeżyciach, wspominają nie tylko trudne, lecz także szczęśliwe chwile. Kameralna atmosfera spotkań sprzyja szczerości i otwartości rozmówców, ośmiela także zgromadzonych, którzy zadają pytania, czasami bardzo dociekliwe i bezkompromisowe.

Tradycją stało się, że podczas każdego spotkania artystka Zuzanna Łobuś tworzy portret gościa. Portrety te wraz z biogramami znanych i lubianych legniczan trafiły do dwóch wydanych tomów pt. Portrety legniczan. Gośćmi spotkań byli m.in. Jarosław Jaśnikowski, Maria Jolanta Zajączkowska, Artur Guzicki, Tadeusz Krzakowski, Marcin Makuch, ks. Jan Mateusz Gacek, Jacek Głomb, Monika Kuligowska czy Jarosław Rabczenko. Łącznie tytuł Znanego i Lubianego Legniczanina otrzymało ponad 100 osób.

Pomysłodawczynią i w dużej mierze realizatorką przedsięwzięcia jest Antonina Trawnik, pełniąca przez kilkanaście lat funkcję prezesa TML. Cykl rozpoczął się jesienią 2007 roku. Ostatnie spotkanie miało miejsce w grudniu 2019 roku. Teraz cykl powraca!

Już we wtorek 14 września o godzinie 17:00 w siedzibie TML PRO LEGNCIA (Rynek 5/6) odbędzie się spotkanie z Marią Król - plastyczką, autorką wielu wystaw z dziedziny grafiki użytkowej oraz malarstwa. Maria Król jest także poetką - autorką tomiku „Mały kadr z krajobrazu świata”. Jest to swojego rodzaju epitafium dla brata, mały ślad pamięci rodzinnej tragedii. Wiersze poświęcone przyrodzie pośrednio związane są z miejscem rodzinnej egzystencji. Stanowią również wewnętrzny i zewnętrzny krajobraz z zapisem emocji i pamięci.

Maria Król urodziła się na Ziemi Krośnieńskiej. W Jarosławiu ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Pracowała w jarosławskim "Społem" jako dekorator. Do Legnicy przyjechała gościnnie w 1969 r. i z wyboru została legniczanką. Zatrudniona została w Spółdzielni Spożywców "Społem" w charakterze specjalisty ds. reklamy. W latach 1990-2004 (do emerytury) pracowała w legnickich bibliotekach publicznych na stanowisku plastyka-projektanta. Opracowała loga legnickich bibliotek, m.in. ekobiblioteki i LBP, plakaty imprez bibliotecznych, projekty okładek książek i wydawnictw bibliotecznych. Aranżowała wnętrza bibliotek. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych z dziedziny grafiki użytkowej i malarstwa. Bierze udział co dwa lata w cyklicznej wystawie organizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy. Uczestniczyła w wystawach "Dialog I" i "Dialog II" w Galerii "Art Fabrik" w Wuppertalu.

Zobacz zdjęcia z poprzednich spotkań w ramach cyklu Legniczanie znani i lubiani:

Legniczanie znani i lubiani powracają! Cykl spotkań Towarzys...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto