Legniczanie dają mata! Kolejne występy szachistów

W hali RCS w Lubinie został rozegrany finał dolnośląski szkół realizujących projekt „Edukacja przez szachy w szkole”. W Legnicy projekt taki działa już od lat pod nazwą „Legniczanie dają mata”, a w turnieju wzięły udział wszystkie legnickie placówki.

Wystartowało 25 szkół i około 300 szachistów z klas I-III z całego Dolnego Śląska. Legniczanie spisali się bardzo dobrze, zdobywając wiele czołowych miejsc. W grupie chłopców z kl. 1 zwyciężył Grzegorz Komendecki (SP 6), a jego brat Antoś zdobył złoto w klasach 2. Złoto wśród dziewczynek z klas 2 wywalczyła reprezentantka SP 19 Antonina Lipczyńska, a brąz Helena Wańkowicz z Zespołu Szkół Muzycznych. Kolejny medal zdobyła Małgorzata Miklosz z SP 18, zajmując 2 miejsce wśród dziewczynek z klas 3.

W klasyfikacji generalnej szkół brązowe medale wywalczyła reprezentacja SP 6 z Legnicy. W czołówce znalazły się ponadto: 4 m - SP 19, 5m - SP 9 ,7 m -SP 20 ,8 m -SP4 , 9 m - SP 18, 10 m -SP16. Warto dodać, że start około 100 osobowej reprezentacji młodych legnickich adeptów królewskiej gry był możliwy dzięki wsparciu UM Legnicy, który zorganizował przejazd tak licznej grupy.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe