Legniccy taekwondocy zdobyli sporo medali w III edycji

Anna Ickiewicz
Miasto Legnica
Dziewięć medali w tym dwa złote wywalczyli młodzi zawodnicy LKT Legnica w III edycji

• Karol Chybowski - III m-ce w kopnięciach na czas młodzików,

Przypomnijmy, że podczas XXXVII Mistrzostwach Europy, które odbyły się w rumuńskiej Kluż-Napoce zawodnicy LKT walczący w barwach naszego kraju też odnieśli spore sukcesy.

W zawodach wystartował piątka legniczan:

Maciej Żuk – najstarszy i najbardziej doświadczony z całej piątki Maciek startował na mistrzostwach w turnieju drużynowym. Legniczanin w raz z kolegami wywalczył dwa medale: brązowy w układach formalnych oraz srebrny w walkach drużynowych.

Monika Kowalczyk – debiutująca w Mistrzostwach Europy seniorów Kowalczyk spisała się znakomicie i walkach do 75 kg wywalczyła brązowy medal.

Paweł Woźniak – w walkach do 70 kg pokonał kolejno reprezentantów Ukrainy i Szwecji. W ćwierćfinale w walce o medal po bardzo wyrównanym pojedynku, remisowym i rozstrzygniętym dopiero w dogrywce nasz zawodnik przegrał ostatecznie z reprezentantem Norwegii.

Marcin Blicharski – startujący w walkach do 70 kg w pierwszej walce wyraźnie pokonał zawodnika z Bośni. W drugim pojedynku przegrał z mistrzem Europy Svenem Hojsem ze Słowenii.

Maciej Blicharski – walczący do 85 kg już w pierwszym pojedynku zmierzył się z mistrzem Europy Al Aminem Ramadan z Niemiec. W zgodnej opinii obserwatorów walka z Maćkiem w drodze po kolejny złoty medal okazała się dla Niemca najbardziej wyrównaną, w której wynik do końca drugiej rundy był sprawą otwartą.

W hali BT Arena Cluj w Kluż-Napoka rywalizowało 638 zawodników z 30 krajów. Polska ponownie stanęła na wysokości zadania zajmując 2miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając: 9 złotych, 12 srebrnych, 15 brązowych.

Walka o prym w Europie toczyła się do ostatnich walk gdzie „rzutem na taśmę” wyprzedziła nas reprezentacja gospodarzy.