Legnica: Miedź przegrała z Elaną

Marcin Romanowski
Piotr Krzyżanowski
Legnicka Miedź przegrała w ostatnim w tym sezonie meczu grupy zachodniej II ligi z Elaną Toruń 2:4. To był pożegnalny mecz trenera Janusza Kudyby, który miał zwycięsko rozstać się z klubem z Orła Białego. W rzeczywistości mogło się zakończyć nawet wynikiem 0:4.

Od wczoraj w Legnicy głośno się mówi, że ten rezultat to wynik buntu piłkarzy Miedzianki, którzy nie zgadzają się ponoć z renegocjacją kontraktów. Dziś żaden z zawodników Miedzi nie jest też pewny swojej przyszłości w drugoligowcu. Wygląda więc na to, że brak tegorocznego awansu może się przełożyć na wielką piłkarską grandę.

Już po pierwszych 14 minutach spotkania w Toruniu Elana prowadziła 3:0. Nawet piłkarski laik wiedział, że coś jest nie tak z Miedzianką. W 4 minucie gospodarze atakowali z prawej strony. Po interwencji bramkarza Laskowskiego torunianie wybijali rzut rożny. Do piłki doszedł zupełnie niekryty Mania, który strzałem głową otworzył wynik meczu. Minutę później, po uderzeniu Pawła Kowala z Miedzi, piłka odbiła się od słupka.

Legniczanie jeszcze nie zdążyli ochłonąć, a już w ciągu następnych 10 minut stracili kolejne dwa gole. W 9 minucie na 2:0 podwyższył Ihenacho, zaś w 14 minucie na 3:0 Mądrzejewski. Było jasne, że legniczanie tego meczu nie wygrają. Nawet nie zremisują.

W 18 minucie o zdobycie bramki mógł się pokusić Grzegorzewski z Miedzi. Pojedynek z bramkarzem Elany przegrał jednak sromotnie. W 21 minucie doszło do blamażu gości. Na 4:0 podwyższył Sikora.

Po zmianie stron w bramce Miedzi nastąpiła zmiana. Kontuzjowanego Laskowskiego zastąpił Syamin. Legniczanie zaczęli dominować, bo torunianie wyraźnie spoczęli na laurach. Po prostu kontrolowali mecz, wyraźnie się nie przemęczając. W 78 minucie Kajca z Miedzi zdobył bramkę kontaktową. Dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Pator z Elany trafił w słupek bramki Miedzi. Wynik ustalił jednak w 91 minucie Grzegorzewski, który efektownymi nożycami zdobył ostatnią bramkę dla Miedzi w tym sezonie.

18. Polonia Słubice 34 10 11-87

Brakuje Ci informacji o drużynie z Twojej miejscowości? Zostań korespondentem serwisu maleligi.pl