Legnica: Medale legniczan w Taekwon-do

W Nowej Rudzie Słupcu rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do (2 czerwca).

Dla zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do był to kolejny bardzo udany start. Legniczanie wywalczyli 4 medale i kilka wysoko punktowanych miejsc: 5 - 8. W klasyfikacji klubowej LKT uplasował się na czwartym miejscu w gronie 38 klubów z liczbą 65 punktów wliczanych do systemu współzawodnictwa sportowego młodzieży.

W mistrzostwach Przemek Kurasiak wywalczył dwa medale: złoty w układach formalnych i brązowy w walkach do 56 kg. Marta Kurtasz również zdobyła dwa medale: srebrny w technikach specjalnych oraz brązowy w walkach do 45 kg.

Udział w Mistrzostwach Polski Juniorów był ostatnim tegorocznym startem młodych zawodników LKT Legnica w zawodach punktowanych w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. Klub reprezentowało łącznie 52 zawodników, którzy wywalczyli 144 punkty zaliczane do rankingów klubów, gmin, powiatów i województw.