MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Legnica ma szansę zyskać tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, a szkoły wygrać 50 tys. złotych

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Piotr Krzyżanowski/Zdjęcie ilustracyjne
Legnica przystąpiła do ogólnopolskiego programu Polska Stolica Recyklingu, dzięki czemu szkoły z Legnicy mają szansę na wygranie 50 000 złotych. Miasto, które zbierze najwięcej elektrycznych śmieci w przeliczeniu na mieszkańca, otrzyma tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Szczegóły poniżej.

Przedszkola, szkoły podstawowe i średnie z Legnicy mogą zgłaszać się do programu Polska Stolica Recyklingu. W konkursie, organizowanym przez Fundację Odzyskaj Środowisko, do wygrania jest aż 50 000 złotych. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali w lutym 2023 roku. Legnica ma szansę zyskać tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu i otrzymać wyjątkową statuetkę.

Najważniejszy punkt programu to zbiórka elektrycznych śmieci. Elektroodpady to wszystkie sprzęty, które były zasilane energią elektryczną z sieci lub bateriami. Za zgromadzone elektryczne śmieci w trakcie zbiórek, w zależności od ich rodzaju, przyznawane są punkty np. za zużytą lodówkę 30 punktów, za stary telewizor 7 punktów, a za tonery 2 punkty. Punktacja w systemie nalicza się automatycznie. Szkoła, która zbierze największą ilość punktów, wygrywa 50 tysięcy złotych. Zbiórki przeprowadzane są we współpracy z profesjonalnymi zakładami przetwarzania MB Recycling i Maya Victory.

„W naszych domach i mieszkaniach zgromadziliśmy ponad 20 milionów sztuk elektrośmieci, dlatego najwyższy czas zrobić porządek i przekazać je do recyklingu. Z części przekazanych materiałów powstaną ule z charakterystycznymi czerwonymi daszkami oraz dzieła sztuki w nurcie trash art” – podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Główną ideą programu jest zaangażowanie uczniów na rzecz selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci.

Lokalni eko liderzy

Nauczyciele, którzy włączą się w akcję, jako koordynatorzy szkolni, ale także rodzice dający przykład swoim dzieciom, to środowisko społeczne, które tworzy idealne miejsce i czas dla wykreowania lokalnych liderów w dziedzinie ekologii. Najlepsi z nich przez Fundację Odzyskaj Środowisko zostaną zaproszeni do stałej współpracy, aby mogli dzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami w zakresie edukacji ekologicznej. Jest to o tyle ciekawe, że lokalni liderzy często poprzez swój przykład i małą zmianę korzystnie wpływają na świat przyrody, a miasta dzięki ich zaangażowaniu stają się bardziej smart. Dlatego zgłoś swoją szkołę do udziału w programie – bądź eko i daj przykład innym.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Wszystkie szczegóły wraz z regulaminem i harmonogramem znajdują się na stronie

www.polskastolicarecyklingu.pl

.

Źródło: Fundacja Odzyskaj Środowisko

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto