Legnica: Juniorzy Miedzi pokonali MKS Oława

Mateusz Różański
W kolejnym spotkaniu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych Miedź Legnica podejmowała na własnym boisku MKS Oława. Legniczanie okazali się szczególnie niegościnni i wygrali aż 3:0.

Wynik może wskazywać na zdecydowaną przewagę Miedzi od pierwszej do ostatniej minuty, ale goście wysoko zawiesili poprzeczkę, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Pierwsze trafienie padło dopiero w 40. minucie. Wojciech Kulasa z ostrego kąta huknął z całej siły w krótki róg bramki i dał legniczanom prowadzenie tuż przed przerwą.

Zanim legniczanie zeszli do szatni, powinno być 2:0, ale rzutu karnego na bramkę nie zamienił Kamil Kontraktewicz.

W drugiej połowie goście chcieli jak najszybciej wyrównać, co błyskawicznie wykorzystała Miedź. W 54. minucie po bramce Błażeja Bojanowskiego było już 2:0 dla legniczan.

W 65. minucie spotkania wynik na 3:0 dla Miedzi ustalił Marcin Wasilewski, który popisał się pięknymi nożycami.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?