Lechia Gdańsk nie dała szans Miedzi. Porażka legniczan 0:2

Karolina Misztal
W piątek legniczanie grali z niepokonaną w tym sezonie Lechią Gdańsk. Niestety, ale legniczanie nie przerwali tej serii. Ekipa Dominika Nowaka przegrała 0:2.

Koniec Meczu! Lechia Gdańsk pokonała Miedź 2:0.

90 min + 3 - Forsell uderza raz jeszcze z wolnego, ale Kuciak paruje piłkę na rzut rożny!

90 min +1 - Rzut wolny dla Miedzi, około 35 metrów do bramki Kuciaka, uderza Forsell, ale broni Kuciak!

86 min - Łobodziński do Garguły, ale Lechia broni!

83 min - Legniczanie raz po raz próbują przedrzeć się w pole karne gospodarzy, ale bezskutecznie

70 min - Łobodziński uderza, ale piłka odbija się od poprzeczki!

69 min - Forsell uderza z 20 metrów, ale Kuciak na raty broni

67 min - Miedź próbuje raz jeszcze, ale brakuje dokładności

64 min - Świetna okazja Miedzi! Marquitos odbiera piłkę, uderza, ale Kuciak wyciągnął się jak struna i broni!

55 min - Patryk Lipski otrzymuje piłkę na 18. metrze, ma czas, żeby przymierzyć i fantastycznym uderzeniem daje Lechii drugą bramkę!

54 min - Kanibołocki raz jeszcze fantastycznie broni!

52 min - Lechia odpowiada świetnym uderzeniem, ale Kanibołocki genialnie się zachował!

50 min - Ależ okazja dla Miedzi! Świetne uderzenie Ojamy! Rzut rożny. Piasecki uderza głową, tuż obok bramki!

46 min - Wracamy po przerwie

PRZERWA - wracamy za kwadrans

45 min +1 - Rzut rożny dla Miedzi... bez zagrożenia

44 min - Piasecki faulowany w środku boiska

39 min - GOL!! Stolarski dośrodkowuje do Jakuba Araka, a ten świetnym uderzeniem daje Lechii prowadzenie!

38 min - Ojamaa świetnie dogrywa do Santant, ale zabrakło wykończenia!

37 min - Ależ okazja dla Lechii! Na szczęście Paixao nie doszedł do podania!

34 min - Legniczanie coraz odważniej poczynają sobie w polu karnym gospodarzy

30 min -Legniczanie wychodzą z kontrą, uderza Piasecki, ale zabrakło szczęścia. Piłka poszybowała nad bramką Lechii

25 min - Chwila przerwy, Błażej Augustyn wygląda jakby nabawił się kontuzji pachwiny

22 min - Kanibołocki pewnie chwyta dośrodkowanie z rzutu wolnego

21 min - Szansa dla Miedzi! Rzut wolny z około 30 metrów, uderza Piasecki... nad bramką

19 min - Chytre uderzenie Araka, ale Kanibołocki na posterunku!

18 min - Gra się nieco uspokoiła, legniczanie coraz częściej są przy piłce

12 min - Piłka w siatce Miedzi! Kiks jednego z defensorów i gospodarze bez problemu zdobywają bramkę... ze spalonego. Ufff było blisko - nadal jest 0:0!

12 min - Legniczanie jak na razie nie są w stanie zaatakować rywali

8 min - Lechia gra wysokim pressingiem, legniczanie starają się nieco uspokoić grę

4 min - Dzieje się w polu karnym Miedzi. Gospodarze raz po raz przedzierają się pod bramkę legniczan

2 min - Pierwsza interwencja Kanibołockiego, pewnie i zdecydowanie wyszedł na 11. metr

1 min - Rozpoczyna Lechia. Rzut wolny dla podopiecznych Piotra Stokowca. Do bramki Miedzi około 35 metrów

Lechia: Dusan Kuciak, Paweł Stolarski, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Flavio Paixao, Lukas Haraslin, Jakub Arak

Miedź: Anton Kanibołocki, Paweł Zieliński, Fran Cruz, Tomislav Bożić, Frank Adu Kwame, Adrian Purzycki, Marquitos, Omar Santana, Henrik Ojamaa, Fabian Piasecki, Mateusz Piątkowski

Dominik Nowak, trener legniczan ma do swojej dyspozycji całą kadrę, łącznie z Grzegorzem Bartczakiem, który jeszcze nie tak dawno narzekał a uraz. – Na szczęście okazał się on nie groźny i Grzegorz już trenuje z drużyną na pełnych obrotach - mówi Dominik Nowak, trener.

Szkoleniowiec podkreśla także, że w jego piłkarzach drzemią spore pokłady sportowej złości po ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze, który pomimo optycznej przewagi i dobrej gry - przegraliśmy 1:3.

– Taki mecz już nie powtórzy. O dziwo jestem bardzo spokojny o moich piłkarzy, wiem, że są świetnie przygotowani, że nie brakuje im umiejętności i w Gdańsku będziemy chcieli to udowodnić - dodaje Nowak.

Mecz Lechii Gdańsk z Miedzią Legnica rozpocznie się w piątek, 10 sierpnia o godzinie 18. Kwadrans wcześniej rozpoczniemy pisaną relację z tego spotkania.