Lech Poznań lepszy od Miedzi Legnica. Przegraliśmy 1:2

Lech Poznań okazał się za mocny dla piłkarzy Dominika Nowaka. Miedzianka obudziła się w ostatnich 20. minutach, ale to wystarczyło jedynie na zdobycie honorowego trafienia.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 11. minucie. Amaral przytomnie podał do Gytkjaera, który mądrze przełożył sobie piłkę i mocnym strzałem nie dał szans Sapeli. 1:0.

Legniczanie starali się odrobić stratę, ale brakowało klarownych akcji, a co za tym idzie - bramek.

Po zmianie stron gospodarze napierali. W 51 minucie było już 2:0. Świetnym wykończeniem indywidualnej akcji Gytkjaera, który minął Bozicia i doskonale wyłożył piłkę, popisał się Amaral.

Sporo w grze Miedzi zmieniło się po tym, jak na murawie zameldowali się Szczepaniak i Piątkowski. W 73. to właśnie Szczepaniak popisał się świetnym uderzeniem i było 2:1 dla Lecha.

Legniczanie gonili, ale zabrakło czasu. Miedź przegrała 1:2.