Kryzys rezerw Miedzi trwa w najlepsze

To jak wygląda gra rezerw Miedzi martwi coraz bardziej cały sztab szkoleniowy drużyny z Legnicy.

- Ci chłopcy mieli za kilka lat tworzyć oblicze Miedzi, niestety ale obecnie nie radzą sobie nawet w 4 lidze. Klub zapewnia im wszystko jednak wciąż nie ma wyników, to naprawdę zadziwiające - mówił Bogusław Baniak, trener pierwszej drużyny.

W ostatnim spotkaniu rezerwy Miedzi zmierzyły się Nysą Kłodzko. Najsłabszą drużyną, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze meczu. Sytuacja ta zmieniła się po spotkaniu z legniczanami, bowiem piłkarze Nysy pokonali Miedź 3:1.

Nie pomogła nawet obecność całego sztabu trenerskiego Miedzi. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Ireneusz Chrzanowski. Wspierał go z wysokości linii bocznej Piotr Tworek. W drugiej połowie z odsieczą przybył Bogusław Baniak. To było jednak zdecydowania za mało, żeby myśleć choćby o punkcie, Nie pomogła nawet obecność kilku piłkarzy z I drużyny. Zagrali m.in. Mariusz Mowlik, Damian Paszliński, Daniel Tanżyna, czy Alexandre.

Miedź przegrywała już w 5 minucie. Bramkę zdobył Kamil Kowalski. Ten sam zawodnik podwyższył kwadrans później. Miedź schodziła do szatni przegrywając 0:2.

Po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Kamil Zieliński, jednak jeszcze przed końcem goście dołożyli trzecie trafienie i zapewnili sobie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, kosztem Miedzianki.
Po tej porażce legniczanie są na przedostatnim, 15. miejscu w lidze. Mają na koncie 9 punktów, słabsza jest tylko Nysa Kłodzka, która zgromadziła 7 punktów.