Polecamy

Od 6 czerwca można organizować wesela z udziałem 150 osób © Pixabay
[2/12]

Koronawirus. Sanepid będzie kontrolował wesela? Wiceminister zdrowia nie wyklucza takiej możliwości. Wesela źródłem zakażeń wirusem

Od 6 czerwca można organizować wesela z udziałem 150 osób. I choć wprowadzono wiele zaleceń sanitarnych, to okazało się, że po niektórych weselach wzrosła liczba zachowań na koronawirusa. Głos w tej sprawie zabrał Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, który nie wyklucza kontroli wesel.

- Rozmawialiśmy o tym z głównym inspektorem sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole - powiedział wiceminister na antenie RMF FM. - Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy, jest to, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

Najpierw huczna zabawa, potem duże problemy - wesela coraz częściej stają się źródłem zakażeń koronawirusem. Wiceminister zdrowia nie wyklucza kontroli wesel, a inspektorzy sanitarni mieliby liczyć gości weselnych i sprawdzać, czy zachowują dystans społeczny.

Najnowsze wiadomości

reklama