Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec sezonu działkowego. Sprawdzamy ceny działek ROD w Legnicy. Niektóre są bardzo wysokie!

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Kliknij dalej lub strzałkę, aby sprawdzić jakie działki i w jakich cenach możesz nabyć w Legnicy --->>>
Kliknij dalej lub strzałkę, aby sprawdzić jakie działki i w jakich cenach możesz nabyć w Legnicy --->>>pixabay.com
Sezon na uprawę własnych warzyw powoli dobiega końca. Zebraliśmy oferty sprzedaży działek ROD w Legnicy. Pod każdym zdjęciem znajdziecie cenę i link do oferty. Teraz jest dobry moment na kupno, bo przwdopodobnie wiosną ceny pójdą w górę

Spis treści

Czym jest działka ROD

Działka ROD to rodzaj działki rekreacyjnej, która należy do Rodzinnego Ogrodu Działkowego (ROD). ROD to zorganizowana forma ogrodnictwa amatorskiego, która ma na celu zapewnienie działkowcom możliwości wypoczynku, uprawy roślin i integracji społecznej. Działki ROD podlegają Polskiemu Związkowi Działkowców (PZD) i są regulowane przez ustawę o rodzinnych ogrodach działkowych z 2013 roku.

Jak można nabyć działkę ROD

Działkę ROD można nabyć na dwa sposoby: przez przeniesienie prawa do użytkowania działki od innego działkowca lub przez zawarcie umowy dzierżawy działkowej z zarządem ROD. W obu przypadkach należy spełnić warunki określone w ustawie, m.in. nie posiadać innego prawa do użytkowania działki w tym samym ROD, nie być właścicielem nieruchomości rolnej lub leśnej o powierzchni większej niż 0,5 ha oraz nie być członkiem zarządu ROD. Ponadto, aby nabyć prawo do użytkowania działki, trzeba zostać członkiem PZD i uiścić opłaty ogrodowe.

Jakie są zasady sprzedaży działek ROD

Działkę ROD można sprzedać, ale tylko pod pewnymi warunkami. Po pierwsze, trzeba posiadać prawo do użytkowania działki co najmniej przez 5 lat. Po drugie, trzeba uzyskać zgodę zarządu ROD na przeniesienie prawa do użytkowania działki na inną osobę. Po trzecie, trzeba zapłacić opłatę za przeniesienie prawa do użytkowania działki w wysokości 3% wartości rynkowej działki. Po czwarte, trzeba przestrzegać zasad określonych w ustawie i statucie PZD.

Jakie są średnie ceny działek ROD

Ceny działek ROD różnią się w zależności od lokalizacji, wielkości, stanu zagospodarowania i innych czynników. Według danych z 2021 roku, średnia cena za metr kwadratowy działki ROD wynosiła około 200 zł. Jednak ceny mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy w atrakcyjnych miejscach, np. nad morzem czy w górach. Dlatego warto porównywać oferty i negocjować cenę z sprzedającym.

Działki ROD na sprzedaż w Legnicy

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto