Kołobrzeski Turniej Karate Kyokushin MORSKA PERŁA, legniczanie wrócili z medalami

Piotr Krzyżanowski
Ostatnie dni były bardzo pracowite dla klubów So-Kyokushin Legnica prowadzonych przez Sensei Krzysztofa Hodana i Sensei Kamila Hodana. Zawodnicy brali udział w dwóch turniejach oraz w Seminarium Szkoleniowym. Jedna ekipa wzięła udział w Kołobrzeskim Turnieju Karate Kyokushin MORSKA PERŁA, zorganizowany przez Sensei Pawła Falko. W zawodach udział wzięło 405 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Legnicę reprezentowały: Ada Nowosielska, Anastazja Pałka oraz Marta Topolińska. Nastka wygrała swoją kategorię, Ada zdobyła brązowy medal, a Marta w swoim pierwszym starcie w zawodach pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając swoją pierwszą walkę. Niestety w następnej uległa późniejszej zwyciężczyni swojej kategorii. Po turnieju uczestniczyliśmy w sayonarze (uroczyste pożegnalne przyjęcie) , gdzie spędziliśmy miłe chwile w gronie ludzi ze świata karate z Polski oraz Wielkiej Brytanii. Oczywiście w wolnych chwilach odwiedziliśmy nasze morze, a kwaterowaliśmy w Sianorzętach, 150 m od Bałtyku. Następnie uczestniczyliśmy w zorganizowanym przez Sensei Pawła, także w Kołobrzegu, Seminarium Szkoleniowym, które poprowadził Shihan Terry Birkett 5 dan z Wielkiej Brytanii. Sensei Paweł i jego kołobrzeska ekipa zorganizowali naprawdę trzy świetne, sprawnie przeprowadzone imprezy. Dziękujemy za niesamowicie spędzony czas!

Druga nasza ekipa, którą opiekował się Sensei Tomasz Gruszczyński, gościła na przeciwnym biegunie Polski, w Lubawce. Odbył się tam silnie obsadzony Turniej Lubawka Cup 2022, w której uczestniczyło ponad 200 zawodników z 17 klubów z Polski, Czech i Ukrainy. Legnickie So-Kyokushin reprezentowali: Maja Sosnowska, Mateusz Maziak, Maciej Sztyler, Bartosz Chocianowski oraz Filip Droszczak. Tutaj także możemy pochwalić się sukcesami: Maja wygrała swoją kategorię. Bartek zajął drugie miejsce, a Mateusz i Maciek mogą pochwalić się brązowymi medalami. Niestety tym razem nie udało się stanąć na podium Filipowi, który po dogrywce uległ swojemu przeciwnikowi. Zawody zorganizował Sensei Adam Kopeć. Dziękujemy za gościnę! Tempa nie zwalniamy, już 23 kwietnia uczestniczymy w Ełku w Mistrzostwach Polski Karate Kontaktowego, a 14 maja będziemy organizatorami VII edycji turnieju Silesia CUP – Legnica 2022, rozegranego w ramach Polskiej Ligi Karate Kontaktowego!!!.