Według Banku Światowego to kobiety i ich potencjał są kluczem rozwoju gospodarczego Afryki. Żeńska ludność Afryki subsaharyjskiej posiada zaledwie jeden procent zasobów, wytwarza za to dwie trzecie dóbr rolnych.
Miejsca i motywy zostały wybrane przez Jej Wysokość Esperance Cadé, królową matkę z miasta Bafoussam w Kamerunie, oraz Aimée Nguemtchueng, doktorantkę Uniwersytetu Yaounde (Kamerun) oraz Hochschule Zittau/Görlitz. Zdjęcia autorstwa prof. Matthiasa Theodora Vogta oraz fotografów kameruńskich: Preza Mekema i Konanga Henriego Djogue są wzbogacone o inspirowane nimi wiersze Aimée Nguemtchueng. Wystawie towarzyszy dwujęzyczny, polsko-niemiecki katalog, zawierający nie tylko materiały bezpośrednio związane z wystawą, ale również artykuły naukowe systematyzujące wiedzę o historii i dniu dzisiejszym tej części Afryki.
Podczas wernisażu na bębnach afrykańskich zagrał Tomaš Ondrušek, znakomity czeski perkusjonista, zajmujący się zarówno tradycyjną muzyką Afryki, jak też współczesną muzyką poważną. W piątek 24 marca artysta przeprowadzi w Teatrze Modrzejewskiej warsztaty dla wszystkich chętnych.
Tulia znowu w kwartecie i to jakim! Mlynkova zasila zespół!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?