Jest moc! Legniczanie znów pokazali się są niewiarygodnie silni

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 oraz 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym. W zawodach wzięli udział również legniczanie z klubu TKKF Śródmieście Legnica.

Klaudia Gulka w kategorii wagowej do 63 kg oraz w grupie wiekowej do 18 lat zdobyła srebrny medal z wynikiem 267.5 kg. W przysiadach zaliczyła 97,5 kg w wyciskaniu 52,5 kg i w martwym ciąg 117,5 kg.

Sebastian Sądej nasz najlepszy junior jechał bronić tytuł Mistrza Polski z ubiegłego roku i udało się w tym roku znowu zdobył złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski poprawiając swój wynik życiowy o 5 kg w kategorii wagowej do 74 kg oraz grupie wiekowej do 23 lat w trójboju uzyskał 600 kg w poszczególnych bojach zaliczył, w przysiadach 215 kg w wyciskaniu 145 kg oraz w martwym ciągu 240 kg. Sebastian w grupie OPEN najlepszych zawodników zajmując trzecie miejsce zdobył brązowy medal. Za pomoc i wsparcie Sebastiana w przygotowaniu do zawodów bardzo dziękujemy radnemu miasta Legnicy Panu Markowi Filipkowi.

Krzysztof Żurakowski w kategorii wagowej do 74 kg oraz grupie wiekowej do 23 lat uplasował się na 8 miejscu z wynikiem 457,5 kg, w przysiadach zaliczył 160 kg w wyciskaniu 90 kg oraz w martwym ciągu 180 kg.

Kacper Krzyszczuk w kategorii wagowej do 93 kg oraz w grupie wiekowej do 23 lat zajął 14 miejsce z wynikiem 540 kg, w przysiadach zaliczył 217,5 kg. W wyciskaniu 122,5 kg oraz w martwym ciągu 200 kg.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?