Ikar potrafi fruwać

Dawid Sołtys
Łukasz Kałużny i Jarosław Pizuński skutecznie blokowali ataki zawodników ze Szczecina.  Fot. Piotr Krzyżanowski
Łukasz Kałużny i Jarosław Pizuński skutecznie blokowali ataki zawodników ze Szczecina. Fot. Piotr Krzyżanowski
Klęski lubińskich siatkarzy i seria sukcesów legnickiej drużyny Trwa dobra passa siatkarzy z Legnicy. Po słabym początku sezonu, w ostatnią sobotę odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu.

Klęski lubińskich siatkarzy i seria sukcesów legnickiej drużyny
Trwa dobra passa siatkarzy z Legnicy. Po słabym początku sezonu, w ostatnią sobotę odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Za to zawodnicy Inovy Cuprum Lubin doznali trzech kolejnych porażek

Zespół KGHM Metraco PWSZ AZS Ikar Legnica już od początku meczu wyjazdowego z Morzem Bałtyk Szczecin prezentował się bardzo dobrze. W pierwszym secie pokazał wyśmienitą zagrywkę. Szczególnie błyszczeli Sławomir Berkowski i Adam Pietrzak.

Legnica się nie poddaje
Ikar prowadził 12:4, a trener gospodarzy w tym czasie wykorzystał już limit przerw. Wszystko układało się dobrze do stanu 19:9. Niestety, później szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Na szczęście tę partię przegrali 22:25.
Drugi set lepiej rozpoczęli gospodarze i sukcesywnie powiększali przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona pięć punktów. Po słabszym początku tej partii do gry wrócili zawodnicy Ikara. Bartłomiej Kisielewicz zastąpił Łukasza Kałużnego, a Paweł Migut wszedł w miejsce Jarosława Pizuńskiego.
Dobrze zaczął funkcjonować atak legniczan, zaś szczecinianie mieli problemy z przyjęciem. To wszystko dało efekt w postaci wygranej drugiego seta przez Ikara 25:22.
Trzecia partia była bardzo wyrównana: obie ekipy szły łeb w łeb. Zaczęło się od prowadzenia Ikara. Później o kilka punktów lepsze było Morze Bałtyk. Nerwową końcówkę lepiej jednak wytrzymali siatkarze prowadzeni przez Grzegorza Zawieruchę. Pokonali przeciwników 25:23.

Lubin gra fatalnie
Dużo słabiej w ostatnim czasie radzą sobie zawodnicy Cuprum Lubin. Na wyjeździe przegrali z AZS UZ Zielona Góra 0:3. Fatalnie było już na początku meczu, bo pierwszy set zakończył się ich przegraną do 14. Druga partia była ciut lepsza, ale również do ideału brakowało bardzo wiele. Zielonogórzanie wygrali 25:19. W trzecim secie lubinianie zdołali nawiązać walkę z akademikami, ale było już za późno. Mimo emocjonującej końcówki i tym razem przegrali 25:27. W sobotę Ikar Legnica podejmować będzie AZS UAM Poznań, natomiast lubinainie przed własną publicznością grać będą z Juventurem Wałbrzych. •