Grudzień w Legnicy: Przegląd prasy z listopada 2022 w Legnicy, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Legnica zmienił się  w listopadzie 2022?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Legnica zmienił się w listopadzie 2022? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Legnicy najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „W grudniu te domy i mieszkania w Legnicy i okolicach pójdą pod młotek. Oto wszystkie grudniowe licytacje komornicze GRUDZIEŃ 2022”?

Przegląd listopada 2022 w Legnicy: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 W grudniu te domy i mieszkania w Legnicy i okolicach pójdą pod młotek. Oto wszystkie grudniowe licytacje komornicze GRUDZIEŃ 2022

Ostatnie w tym roku licytacje komornicze nieruchomości w Legnicy, Lubinie i okolicznych miejscowościach. Zobaczcie, co można wylicytować za ułamek wartości. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w galerii.

📢 Legnicka policja szuka tych mężczyzn i kobiet. Prowadzili pod wpływem alkoholu lub narkotyków RYSOPISY, ZDJĘCIA, NAZWISKA

Oto poszukiwani przez policję w Legnicy na podstawie Art. 178a § 1 Prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Jeśli rozpoznajesz którąś z osób i wiesz, gdzie przebywa, skontaktuj się z policją. Dane pochodzą ze strony policji poszukiwani.policja.pl, dostęp w dniu 30.11.2022.

📢 11 najmniejszych wsi powiatu legnickiego, Tu mieszka mniej niż 100 osób! Wszyscy pewnie znają się jak rodzina

Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku te wioski są najmniejsze w naszym powiecie. Zadna z nich nie przekroczyła liczby 100 mieszkańców. Są tak blisko. Odwiedziliście kiedyś choć jedną z nic? Może jesteście mieszkańcami? Ciche i spokojne miejsca niedaleko Legnicy.

Zrób sobie prezent

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Mini 128GB Czerwony

3 290,00 zł

kup najtaniej

Google

Google Pixel 7 Pro 12/128GB Biały

4 044,00 zł

kup najtaniej

Samsung

Samsung Galaxy A04s SM-A047 3/32GB Zielony

560,00 zł

kup najtaniej

Samsung

Samsung Galaxy A53 5G SM-A536 6/128GB Niebieski

1 649,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Mini 128GB Różowy

3 290,00 zł

kup najtaniej

Motorola

Motorola Moto E40 4/64GB Czarny

598,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Redmi Note 11S 6/64GB Szary

945,00 zł

kup najtaniej

Samsung

Samsung Galaxy S23+ 5G SM-S916 8/512GB Czarny

5 799,00 zł

kup najtaniej

Motorola

Motorola Moto E32s 3/32GB Szary

499,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Legnica: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Legnicy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Śmierć na drodze z Wrocławia do Świdnicy. Wypadek nagrała kamera samochodowa [ZOBACZ FILM]

We wtorek (22 listopada) przed godz. 16 na Dolnym Śląsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać dokładnie, jak do niego doszło (film obejrzyjcie poniżej). Zobaczcie, jak niewiele trzeba, żeby stracić panowanie nad pojazdem, a za chwilę - życie.

📢 Nieczynna kopalnia bazaltu wkrótce będzie atrakcją turystyczną gminy Złotoryja. Są tu ścieżki i spektakularne punkty widokowe

Już niebawem oficjalnie otwarty dla turystów zostanie teren po zlikwidowanej kopalni bazaltu Wilcza Góra w pobliżu Złotoryi. Przypuszczamy, że dawna kopalnia bazaltu stanie się popularnym celem wycieczek mieszkańców całego regionu! Poczytajcie poniżej więcej, a w galerii zobaczcie, jak wygląda miejsce tuż przed otwarciem.

📢 Czego brakuje mieszkańcom Legnicy? Sprawdźcie, co wskazali nasi czytelnicy

Jakiś czas temu zapytaliśmy naszych czytelników na fanpage'u Panorama Legnicka Legnica Nasze Miasto o to, czego brakuje im w naszym mieście. Co wskazali mieszkańcy? Przeczytajcie poniżej.

📢 Wypadek na ulicy Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Legnicy. Kierowca auta osobowego uciekł, zdjęcia

Do zderzenia auta osobowego z autem dostawczym doszło na ulicy Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Legnicy. Kierowca auta osobowego uciekł z miejsca wypadku. Jedna osoba została poszkodowana. Policja ustala przyczynę wypadku. Ulica w kierunku osiedla Kopernik jest całkowicie zablokowana.

📢 Tak wyglądali legniczanie i Legnica w listopadzie 2009 roku, zobaczcie zdjęcia

W listopadzie 2009 roku m.in trwał remont legnickiego rynku, trwała budowa basenu krytego na oś Kopernik,
wybierano Dziewczynę Tygodnika Panorama Legnicka . Minęło zaledwie trzynaście lat, zobaczcie na zdjęciach jak wyglądali legniczanie i Legnica. Zapraszamy do wspomnień.

📢 Przebudowa placu Słowiańskiego w Legnicy. Są utrudnienia w ruchu, zobaczcie aktualne zdjęcia

Od jutra będą wprowadzone nowe ograniczenia w ruchu drogowym. Zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia południowa ul. Skarbka i Witelona (od strony Technikum Ekonomicznego). Samochody będą jeździły jezdnią północną. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec września 2023 roku.

📢 Najmniejsza wieś Dolnego Śląska już całkiem się wyludniła! W Pawłowicach Małych pod Legnicą nie mieszka już nikt ZDJĘCIA

O tej maleńkiej wiosce pod Legnicą nie znajdziemy wielu informacji. Według danych z Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 toku jest to najmniejsza wieś w województwie dolnośląskim. Podczas zbierania danych mieszkała tam jedna osoba. Obecnie wieś jest całkowicie wyludniona, a pozostał po niej jedynie budynek dworca kolejowego, który straszy wyglądem. Zobaczcie zdjęcia

📢 Legnica: Andrzejkowe morsowanie z pochodniami na Kormoranie, zobaczcie zdjęcia

Legnickie Morsy tradycyjnie spotykają się w każdą niedziele na Kąpielisku Kormoran, dzisiaj morsowali Andrzejkowo z pochodniami. Po morsowaniu było ognisko i pyszne kiełbaski.

📢 To jedno z najbrzydszych miejsc w Legnicy. W centrum miasta trzy rudery obok siebie, zaniedbane i żałosne, zobaczcie zdjęcia

Wszystkie te "straszydła" są w rękach prywatnych i znajdują się obok siebie przy ulicy Witelona w Legnicy. Legnicki browar - mógł być perełką, tymczasem oczy puchną od patrzenia na jego stan. Budynek, a w zasadzie to co po nim zostało pochodzi z roku 1845. Tuż obok browaru stoi pozostałość po byłym sklepie zoologicznym i kilka kroków dalej straszy swoim wyglądem były bank. Wcześniej w tym budynku był Klub "Dziewiarz". Część browaru została osłonięta siatką zabezpieczającą, może z resztą ruder trzeba tak zrobić? Co o tym sądzicie?

📢 Turniej Tańca Roztańczona Legnica. W hali OSiR-u tańczyło kilkadziesiąt osób, zobaczcie zdjęcia

W sobotę 26 listopada w hali widowiskowej przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Turniej Tańca Roztańczona Legnica. Na parkiecie można było zobaczyć Mini, Disco Dance, Street Dance, Showcase czy Art Dance. Turniej prowadził Radosław Rademenez Blonkowski.

📢 Turniej Tańca Roztańczona Legnica. Na parkiecie tańczą formacje, zobaczcie zdjęcia

W hali widowiskowej przy ul. Lotniczej w Legnicy trwa Turniej Tańca Roztańczona Legnica. Na parkiecie można zobaczyć formacje taneczne. Turniej prowadzi Radosław Rademenez Blonkowski.

📢 Na autostradzie A4 przewróciła się ciężarówka z nowymi samochodami. Po wypadku objazdy przez Legnicę, droga do Wrocławia zablokowana

Groźny wypadek koło Jawora, na wysokości wsi Wądroże Wielkie na autostradzie A4. Przewróciła się tam ciężarówka przewożąca samochody i wpadła do rowu. Pomocy udzielali strażacy w OSP w Jaworze i Wądrożu Wielkim. Droga w kierunku Wrocławia została zablokowana ok. godz. 11.00 i wyznaczono objazdy przez Legnicę.

📢 Otwórz Serce! Aukcja charytatywna w Legnicy, padł rekord, zobaczcie zdjęcia

Legnickie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce” zorganizowało już po raz 15 aukcje charytatywną w Hotelu Qubus. Udało się zebrać 35.900 zł. Zebrane podczas aukcji pieniądze zostaną przeznaczone na terapię podopiecznych stowarzyszenia.

📢 Wybory Miss Kół Gospodyń Wiejskich w Legnicy, zobaczcie zdjęcia

W listopadzie 2017 roku w legnickiej Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej po raz pierwszy w historii ukoronowana została Miss Kół Gospodyń Wiejskich. W konkursie wystartowało 50 pań. Miss została Ewelina Zgud z OSP Granowice a tytuł Miss 50+ trafił do Danuty Rybki z KGW Przychowa.

📢 Te kobiety z Legnicy, Głogowa, Lubina i okolic są poszukiwane przez policję. Są piękne, ale również niebezpieczne! (23.11.2022)

Tych kobiet poszukuje dolnośląska policja. Są to mieszkanki Legnicy, Głogowa, Lubina i okolic. Niektóre swoją urodą mogą nas zwieść, ale nie bez powodu znalazły się na tej liście. Jeśli znacie, którąś z nich powinniście powiadomić policję. Pod zdjęciami znajdziecie nazwiska, oraz paragrafy, które złamały te kobiety. Pamiętajcie, mogą być niebezpieczne.

📢 Te wioski zatopił zbiornik retencyjny Słup. Wsie Żarek i Brachów. To była kiedyś piękna dolina ZDJĘCIA

Zbiornik retencyjny Słup to jedno z najbardziej lubianych łowisk i miejsce odpoczynku w pobliżu Legnicy. Niewielu ludzi wie co kryje się na jego dnie. Brachów to dawna wieś w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim, w gminie Męcinka. Zlikwidowana została w latach 70. XX w. wraz z pobliską miejscowością Żarek, następnie zalana wodami zbiornika retencyjnego Słup.

📢 Piękniejsza strona Miedzi. Zobaczcie na zdjęciach, to one kibicują legniczanom

Połowa sezonu zasadniczego Miedzi Legnica za nami. I choć piłkarze grają można powiedzieć słabo, to kibice nie zawodzą. Kiedyś kibicowanie było zarezerwowane dla mężczyzn, obecnie sporo kobiet przychodzi wspierać legniczan. Zobaczcie - jest ich sporo na meczach "Miedzianki".

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie